فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: رشد نظامی‌گری و معنویت می‌تواند توان دفاعی کاملی را به‌ وجود آورد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ امیر دریادار حبیب‌الله سیاری عصر امروز در مراسم محفل انس با قرآن در مسجد ولی‌عصر(عج) فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا با ابراز خرسندی از حضور در محفل قرآنی اظهار کرد: ماموریت نیروهای مسلح دفاع از مرزها و برقراری امنیت در کشور است، به طریقی که هیچ کشوری به خود اجازه نمی‌دهد به مرزهای ما تجاوزی داشته باشد یا امنیت کشور را به خطر بیندازد.

وی، مسؤولیت و مأموریت مذکور را بسیار سنگین عنوان کرد و افزود: رفاه، آسایش و پیشرفت در سایه امنیت تحقق پیدا می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش عنوان کرد: به برکت وجود فرماندهی معظم کل قوا، نیروهای مسلح و پشتیبانی مستمر مردم امنیت در کشور برقرار است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند برای اینکه آمادگی لازم را داشته باشیم تا از مرزهای خود دفاع کرده و امنیت را برقرار کنیم، باید به آمادگی نظامی توجه شود.

سیاری، ارتقای آمادگی نظامی را نیازمند اقدام‌های مختلفی خواند و بیان کرد: فعالیت‌ها در تمام ابعاد در نیروهای مسلح در حال انجام بوده و هر جا رزمایشی انجام می‌شود، نمایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از کشور است.

وی به معنویت در کنار نظامی‌گری اشاره کرد و گفت: معنویت حاکم بر خدمات نظامی‌گری کارکنان نیروهای مسلح و خانواده آنها است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش متذکر شد: اگر در بحثنظامی‌گری خوب رشد کرده و در کنار آن دارای معنویت باشیم و این دو در کنار همدیگر قرار گیرند، توان دفاعی کاملی را به‌وجود می‌آورد.

سیاری با اشاره به اینکه اگر متکی به معنویت باشیم حرکت‌های نظامی به‌ خوبی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: تلاش برای ارتقای سطح معنویت در کارکنان نیروهای مسلح حائز اهمیت است.

وی به ویژگی‌های ایمان، شجاعت و دانش در نیروهای مسلح در کلام مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: موارد مذکور از جمله ویژگی رزمندگان در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه برگزاری محفل انس با قرآن در راستای ارتقای معنویت است، تبیین کرد: امیدواریم از برکت ماه مبارک رمضان استفاده کرده و از آموزه‌های قرآنی برای ارتقای معنوی خود بهره لازم را ببریم.