مدیرعامل شرکت سهامی توزیع نیروی برق گیلان از افتتاح ۳۹۵ پروژه برق‌رسانی شهری و روستایی گیلان در هفته دولت امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از تالش، جمشید طالبی صبح امروز در جریان بازدید از پروژه‌های برق‌رسانی این شهرستان با اشاره به افتتاح ۳۹۵ پروژه برق‌رسانی شهری و روستایی گیلان در هفته دولت امسال اظهار کرد: پروژه‌های مذکور با اعتبار ۱۹۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: با تلاش و پیگیری مدیران ارشد ستادی، اجرایی و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق گیلان ۳۹۱ پروژه شهری و روستایی احداثشد و اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی، شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و ترانسفورماتورهای هوایی و زمینی با اعتبار ۱۸۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیدند.

مدیرعامل شرکت سهامی توزیع نیروی برق گیلان به افتتاح چهار پروژه برق‌رسانی روستایی با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال در هفته دولت امسال اشاره کرد و افزود: برق‌رسانی به روستاها در راستای محرومیت‌زدایی و ارائه خدمات به مناطق محروم انجام شده است.

طالبی با بیان اینکه برق‌رسانی به روستاهای «مژده‌علی»، «کوهستان»، «کوهستان حویق» و «مظلم کم» در شهرستان تالش انجام شده است، تصریح کرد: روستاهای مذکور در مناطق سخت‌گذر تالش هستند.

وی برق‌رسانی به روستاهای مذکور را با استفاده از سیستم‌های پیشرفته «فتوولتاییک» به وسیله نور خورشید خواند و بیان کرد: در مجموع ۹۶ خانوار ساکن روستاهای سخت‌گذر تالش برق‌دار شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان به برق‌رسانی به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار در این استان اشاره کرد و گفت: روستاهای بالای ۱۰ خانوار که دارای کد روستایی باشند و مشکلات سازمان منابع طبیعی برای برق‌رسانی نداشته باشند از نعمت روشنایی بهره‌مند می‌شوند.

طالبی خاطرنشان کرد: تعداد ۲ هزار و ۵۴۴ روستای گیلان برق‌دار هستند.