استاندار گیلان گفت: احداثپل ریلی مشترک آستارای ایران و آستارای جمهوری آذربایجان ۷۵ درصد پیشرفت دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از آستارا، محمدعلی نجفی عصر امروز در جریان بازدید از پروژه خط آهن آستارا‌ آستارا و بارانداز این پروژه، اظهار کرد: پروژه مذکور از پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در کمیسیون مشترک اقتصادی و حاشیه کمیسیون مذکور توافقاتی شکل گرفته بود، افزود: براساس توافقات حاصل شده در این کمیسیون، انجام سه کار پیش‌بینی شده است.

استاندار گیلان با تصریح بر اینکه هشت و نیم کیلومتری که از خط ریلی جمهوری آذربایجان تا مرز جمهوری اسلامی ایران جزء برنامه های دولت آذربایجان بود افزود: مقامات بلند مرتبه جمهوری آذربایجان پس از بازدید از پیشرفت کار در راه آهن قزوین - رشت انجام این هشت و نیم کیلومتر را عهده‌دار شدند.

وی با اشاره به اینکه پروژه هشت و نیم کیلومتری موجود در خاک آذربایجان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، تصریح کرد: در بحثپل مشترک بین جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران ساخت پل بر عهده جمهوری آذربایجان است.

استاندار گیلان با بیان اینکه هزینه احداثپل مذکور به صورت مشترک است، گفت: با توجه به بازدیدهای انجام شده، احداثپل ریلی آستارا‌ آستارا تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت داشته و اگر این روند ادامه یابد زودتر از موعد مقرر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به دو کیلومتر باقی‌مانده از داخل مرز آستارا و جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و متذکر شد: کار زیرساخت این پروژه توسط راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران انجام شده و برای تسهیل در کار این پروژه با مدیرعامل راه‌آهن و وزیر مربوطه در حال مذاکره هستیم.

نجفی با بیان اینکه پروژه خط آهن آستارا‌ آستارا از اتفاق‌های خوبی است که در دولت یازدهم به وقوع پیوست یادآور شد: شخص خود رئیس جمهور در دیدارهایی که با رئیس جمهوری دولت آذربایجان داشت بر مهم بودن این پروژه تأکید کرد.