استاندار گیلان گفت: تلاش ما بر حفظ آرامش استان بوده و به انتقادات غیر منصفانه توجه ای نمی کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، استاندار گیلان در دیدار با رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی که به مناسبت هفته دولت انجام شد با قدردانی از همکاری و درایت مجموعه قضایی در توسعه و شکوفایی استان گفت: تلاش ما بر حفظ آرامش استان بوده و به انتقادات غیر منصفانه توجه ای نمی کنیم.

محمد علی نجفی افزود: باید از سیره عملی و روش مدیریتی شهید ان رجایی و باهنر در انجام وظایف خود بهره گیریم.

استاندار گیلان به دغدغه مشترک مدیران اجرایی و قضایی در حل مشکلات استان اشاره کرد و افزود: خداوند فرصت خدمتگزاری به مردم را برای ما فراهم کرده که باید از این فرصت بهره مناسب را ببریم.

نجفی با اشاره به روند رو به رشد استان در بخش های مختلف گفت: برطبق آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران و همچنین مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی الحمدا… گیلان در شاخص های توسعه ای روند رو به بهبود را طی می کند.

استاندار گیلان مردمان گیلان را مردمانی با فرهنگ غنی توصیف کرد و افزود: باید با تمام توان تلاش کنیم تا گیلان را به جایگاه واقعی که زیبنده آن است برسانیم.

نجفی اشتغال فارغ التحصیلان و جوانان را از جمله اولویت های استان برشمرد و افزود: با تمامی اقدامات خوب صورت گرفته اما هنوز مشکلات مردم فراوان است.

وی با یادآوری نرخ بیکاری ۱۵٫۶ درصدی استان و فاصله معنا دار آن با میانگین کشوری در سالهای گذشته اشاره کرد و افزود: آمار های ارائه شده بیانگرآن است که اقدامات خوبی در بخش های مختلف استان در دولت تدبیر و امید در حال انجام است اما تا حل کامل مشکلات مردم فاصله داریم.

وی با قدردانی از همکاری و درایت مجموعه قضایی در توسعه و شکوفایی افزود: تلاش ما بر حفظ آرامش استان بوده و به انتقادات غیر منصفانه توجه ای نمی کنیم.

نجفی بر ضرورت توسعه شرکت های دانش بنیان و بخش فناوری تاکید کرد و افزود: الحمدا.. درتوسعه بخش کشاورزی وضعیت خوبی را شاهد بوده و صنعت استان نیز روند رو به رشدی را سپری می کند.

استاندار گیلان بر لزوم برقرای امنیت برای سرمایه گذاران تاکید کرد و افزود: باید شرایطی را در استان فراهم کنیم تا سرمایه گذاران احساس غربت نکنند.

وی به تحقق ۴۱ درصدی درآمد کشور در سال گذشته اشاره کرد و افزود: با توجه به این رقم از تحقق اما شاهد اقدامات توسعه ای در بخش های مختلف استان هستیم.

رئیس کل دادگستری استان نیز در این دیدار با بیان اینکه دولت یازدهم در ثبات اقتصادی گام های خوبی را برداشته است افزود: پافشاری دولت در رفع تحریم های ظالمانه در موضوع برجام، امید دادن به آینده و تثبیت حقوقی برای توسعه کشور از جمله اقدامات خوب دولت یازدهم به شمار می رود که در جامعه شاهد آن هستیم.

احمد سیاوش پورجهت گیری دولت در توسعه کشور را جهت گیری خوبی دانست و افزود: حل مشکلات اشتغال در کوتاه مدت کار ساده ای نیست.

وی با بیان اینکه مجموعه قضایی گیلان بر این باور است که مردم نگاهشان به حکومت بوده و نگاهی به تفکیک قوا ندارند افزود: باید متحد و یکپارچه در مسیر خدمت و توسعه استان و رفاه مردم تلاش کنیم.

سیاوش پور اظهار داشت: اگر مردم احساس امنیت نداشته باشند فعال اقتصادی هر گز نخواهد توانست به فعالیت خود بپردازد.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه در طول دوران خدمتی با استانداران بسیاری در کشور کار کردم و شهادت می دهم که دکتر نجفی تمام وقت، انرژی، اندیشه و توان خود را در جهت توسعه و شکوفایی استان به میدان عمل آورده است افزود: استاندار گیلان با علاقمندی در حال تلاش برای توسعه استان می باشد و الحمدا… گام های خوبی را در این راستا برداشته است.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه ما شاهد زحمات شما برای رشد استان هستیم افزود: امیدوارم استان به نقطه ای دست یابدکه استحقاق آن را دارد.

وی نگاه دکتر نجفی را نگاه قانون مدارانه دانست و افزود: هر جا که نیاز به حضور مجموعه قضایی باشد با کمال میل در صحنه هستیم.

وی امینت گیلان را امنیت قابل قبولی دانست و ابراز امیدواری کرد: انشاء ا… شاهد موفقیت روز افزون استان در بخش های مختلف باشیم.