معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از راه اندازی ۶۵ واحد نیمه تمام تولیدی در گیلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از صومعه‌سرا، حسین ابویی‌ مهریزی ظهر امروز در جریان افتتاح طرح‌های تولیدی این شهرستان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: تمام کشور در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی مصمم هستند.

وی به تبیین نقشه راه اقتصاد مقاومتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و افزود: ۱۲۰ پروژه اقتصاد مقاومتی در وزارت مذکور تبیین و طراحی شده است‌.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت فعال‌سازی واحدهای کوچک و متوسط، بازار و مدیریت در راستای اقتصاد مقاومتی را از برنامه‌های اجرایی این وزارتخانه عنوان کرد.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۴ هزار و‌۹۷۱ واحد تولیدی در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و‌… از بانک‌های عامل‌ تسهیلات دریافت کردند.

ابویی‌ مهریزی با اشاره به اینکه مبلغ ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به واحدهای مذکور تسهیلات پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: تکمیل طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی از برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۵ است.

وی از راه‌اندازی ۲ هزار و ۲۳ واحد نیمه تمام از ابتدای امسال تا کنون در کشور خبر داد و گفت: این واحدها با سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار و ۳۱ میلیارد تومان و اشتغال ۳۱ هزار و ۴۰۰ نفر به بهره‌برداری رسیده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امسال در گیلان ۶۵ واحد نیمه تمام راه‌اندازی شده است، یادآور شد: تا پایان امسال ۵ هزار و ۴۰۰ واحد نیمه‌تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه تا پایان امسال ۹۰ هزار اشتغال در بخش راه‌اندازی واحدهای نیمه تمام در کشور ایجاد می‌شود، متذکر شد: اشتغال جمعیت جوان و جویای کار از مسیر تولید را دنبال می‌کنیم.