مدیر تعاون روستایی گیلان از خرید محصولات کشاورزی به مقدار ۳۰ هزار و ۴۳۵ تن به ارزش اقتصادی ۲۵۷ میلیارد و ۳۲۴ میلیون ریال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، تیمور رنگیدن در جلسه تعاون روستایی استان با اشاره به ادامه خرید توافقی محصولات کشاورزی و دامی و توزیع نهاده‌ها در گیلان، اظهار کرد: این خرید در مردادماه امسال انجام شده است.

وی افزود: در مرداد امسال ۴۴ هزار و ۶۵۳ تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و نهاده‌ها به ارزش اقتصادی ۴۲۳ میلیارد و ۲۵۸ میلیون ریال به صورت توافقی توسط شبکه تعاون روستایی استان خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی گیلان خرید محصولات کشاورزی را به مقدار ۳۰ هزار و ۴۳۵ تن به ارزش اقتصادی ۲۵۷ میلیارد و ۳۲۴ میلیون ریال عنوان کرد.

وی با بیان اینکه بیشترین مقدار خرید محصولات کشاورزی سبوس گندم به مقدار ۱۱ هزار و ۹۰۲ تن بود، افزود: ۵ هزار و ۳۹۰ تن جو و آرد جو، ۴ هزار و ۱۱۹ تن کنسانتره دامی و ۲ هزار و ۴۱۹ تن ذرت و آرد ذرت نیز از دیگر محصولات خریداری شده بود.

رنگیدن خاطرنشان کرد: در مدت مذکور ۱۴ هزار و ۲۱۸ تن پروتئین حیوانی از دامداران خریداری شده که ارزش ریالی آنها ۱۶۵ میلیارد و ۹۳۴ میلیون ریال بوده است.

وی گوشت قرمز و سفید، ماهی، شیر و تخم‌مرغ و… را از جمله محصولات پروتئینی خریداری شده در مدت مذکور ذکر کرد و یادآور شد: محصولات کشاورزی و دامی توسط شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی کشاورزی و روستایی استان خریداری شده است.

این مسوول بیشترین خرید محصولات دامی را ۱۳ هزار و ۲۶۰ تن شیر بیان کرد و یادآور شد: این مقدار شیر از دامداران گیلان خریداری شده است.