رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از اجرای طرح پرچم آبی در سواحل گیلان خبر داد.

به گزاش خبرگزاری موج از انزلی، معصومه ابتکار در مراسم افتتاح استخر شنای بانوان این شهرستان با تبریک هفته دولت و ابراز خرسندی از حضورش در گیلان اظهار کرد: امروز شاهد پیشرفت گیلان در تمام زمینه‌ها هستیم.

وی سرمایه‌گذاری برای ورزش بانوان را دارای اهمیت زیادی دانست و افزود: دولت به‌ویژه شخص روحانی توجه ویژه‌ای به مسائل اجتماعی از جمله ورزش دارد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه به ورزش بانوان و همگانی توجه خاصی داریم، ادامه داد: ورزش از لحاظ روحیه و فیزیولوژیکی به بانوان کمک می‌کند.

این مسوول ورزش را یکی از مکمل‌های زندگی شهری دانست و تصریح کرد: ورزش یکی از راهکارهای کم‌حرکتی در جامعه است و توجه ویژه به ورزش بانوان اهمیت دارد.

ابتکار با اشاره به اینکه بسیار افتخار می‌کنیم که نخستین مدال کشور در المپیک را توسط یک خانم «کیمیا علیزاده» به دست آمده است، افزود: این امر نشان‌دهنده اهتمام جامعه برای ورزش بانوان است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ارتباط محیط زیست و ورزش را بسیار قوی خواند و گفت: ورزش در محیط زیست سالم امکان‌پذیر است و در هوای آلوده حتی نمی‌توان پیاده‌روی کرد.

وی با تصریح بر اینکه ورزش شنا با آب سالم انجام می‌شود، ادامه داد: ابتدا باید محیط زیست را سالم نگه داریم و دولت در این زمینه تلاش می‌کند.

ابتکار حفظ محیط زیست را جزو وظایف تمام مردم و مسؤولان دانست و اضافه کرد: مردم و مسؤولان در زمینه حفظ محیط زیست مسؤولیت دارند به‌ویژه در استانی که از پسماند و انتشار زباله رنج می‌برد.

این مسؤول با قدردانی از همکاری ورزشکارانی که به عنوان سفیر محیط زیست فعالیت می‌کنند، گفت: امروز کمیته المپیک حفاظت محیط زیست و ورزش در کنار یکدیگر همکاری تنگاتنگ دارند و به ورزشکاران توصیه می‌کنند که در اهتمام پاکیزگی محیط زیست تلاش کنند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه اگر دریای خزر سالم باشد مکانی برای شنا است، یادآور شد: طرح پرچم آبی در سواحل گیلان را اجرا می‌کنیم و در این طرح هر ساحلی که پاک باشد یک پرچم به نشانه پاک بودن دریافت می‌کند.

وی درباره سواحل پاک، تصریح کرد: ساحلی که دارای آب سالم بوده و از نظر زباله پاکسازی شده باشد پرچم آبی را دریافت می‌کند.

ابتکار با اشاره به اینکه تالاب انزلی و پارک ملی بوجاق مدیریتی دارد، خاطرنشان کرد: برای مدیریت پایدار و علمی مناطق حفاظت شده گام‌های مهمی برداشته می‌شود.