نماینده‌ی ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه دولت نقدپذیر است گفت: کشاندن همه‌ی مسائل و مشکلات به تریبون نماز جمعه، موجب نا امیدی مردم و سوء استفاده دشمنان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، نماینده ولی فقیه در گیلان و عضو مجلس خبرگان رهبری در نشست مشترک امامان جمعه با استاندار بمناسبت هفته‌ی دولت با بیان اینکه دولت نقدپذیر است، گفت: کشاندن همه‌ی مسائل و مشکلات به تریبون نماز جمعه، موجب نا امیدی مردم و سوء استفاده دشمنان می‌شود.

نماینده‌ی ولی فقیه در گیلان با اشاره به مطرح شدن مشکلات شهرستان‌ها و دغدغه‌های امامان جمعه در مورد مسائل مختلف استان گفت: بسیار جلسه‌ی خوبی بود و مشکلات منطقه را از امامان جمعه درد آشنا شنیدیم و این از افتخارات اسلام است که نماز جمعه را برگزار کرد تا مردم را به تقوا دعوت کنند و مشکلات منطقه و سیاست آفاق بیان شود.

آیت ا… قربانی همچنین خطاب به امامان جمعه گفت: از ائمه‌ جمعه نیز می‌خواهم که با مسئولان تعامل داشته باشند و بعضی از وقت‌ها به دلیل فراهم نبودن شرایط نمی‌شود هر چه ما بخواهیم انجام شود.

وی با بیان اینکه کار ها با قدرتنمایی حل نمی‌شود گفت: همه‌ی ما با هم برادر هستیم و به عنوان سرباز نظام هر کدام در جایگاه های متفاوتی که داریم یک هدف را که خدمت به مردم است پیگیری می‌کنیم.

نماینده‌ی ولی فقیه در گیلان افزود: نباید برخی از مسائل و مشکلات از ابتدا به نمازهای جمعه کشانده شود چون دشمن از آن سوء استفاده می‌کند و مردم نیز از نظام نا امید می‌شوند.

امام جمعه رشت خاطر نشان کرد: دولت انتقادات صحیح و تذکرات راهگشا را می‌پذیرد.

وی با بیان روایتی از امام صادق(ع) تقوا، حلم و بردباری و برخورد مناسب با مردم را از خصایصی که باید امامان جامعه و مسئولان داشته باشند عنوان کرد و گفت: امام جمعه باید پدر مهربان جامعه باشد.

آیت ا… قربانی توجه به فرهنگ را از دیگر وظایف مهم امامان جمعه دانست و گفت: باتوجه به تهاجم فرهنگی دشمنان با استفاده از ابزارهای جدید باید با زبان روز و شناخت دقیق روح اسلام و قرآن در جامعه رفتار کنیم.