دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر به افزایش برکت مال با انجام امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر کمک‌کننده به تقوا است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، حجت‌الاسلام غلامرضا شفیعی‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع مدیران بانک‌های خصوصی، رستوران‌داران، هتل‌داران، تالارداران و موسسه‌های غیر دولتی این شهرستان با اشاره به فعالیت‌ها در دو عرصه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: در عرصه سخت‌افزاری پیشرفت‌های خوب و چشمگیری داشتیم.

وی به پیشرفت‌های حوزه امنیتی و دفاعی کشور اشاره کرد و افزود: اقتدار در حوزه امنیتی و دفاعی سبب شده دشمنان جرأت تعدی به نظام اسلامی را نداشته باشند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه اقتدار امنیتی و دفاعی جمهوری اسلامی سبب موفقیت دستگاه دیپلماسی کشور در برجام شده است، تصریح کرد: نظام اسلامی دستاوردهای بسیاری در عرصه سخت‌افزاری داشته اما در گزارش‌دهی دارای ضعف هستیم.

شفیعی‌زاده، فلسفه حکومت‌داری و آرمان‌های انقلاب اسلامی را مشخص خواند و بیان کرد: در صنعت دفاعی کشور پیشرفت بسیاری داشتیم اما در بخش نرم‌افزاری ضعیف هستیم.

وی به حرکت جمهوری اسلامی ایران در مسیر مشخص شده اشاره کرد و گفت: آنها که در مقابل انقلاب اسلامی قرار گرفتند با شکست مواجه شدند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به مسؤولیت اتحادیه‌ها و اصناف در نظام اسلامی، خاطرنشان کرد: امام علی(ع) فرمودند؛ امر به معروف و نهی از منکر مرگی را نزدیک نمی‌کند و رزقی را از بین نمی‌برد.

شفیعی‌زاده به افزایش برکت مال با انجام امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر کمک‌کننده به تقوا است.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر معجزه اسلام است، اظهار کرد: تنها راهکار برون‌رفت از معضلات فرهنگی و اجتماعی پرداختن به امر به معروف و نهی از منکر است و این امر نیاز به اراده و مطالبه عمومی دارد.

امام جمعه موقت رشت از اجرای برنامه‌های مختلف در راستای امر به معروف و نهی از منکر در اصناف گیلان خبر داد و افزود: آموزش‌های تئوری باید تبدیل به رفتار شود.