مدیرعامل شرکت آبفای گیلان از افتتاح ۴۸ پروژه آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۳۱۹ میلیارد ریال در گیلان خبر داد.

کاظم لطفی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در رشت، از افتتاح ۴۸ پروژه آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۳۱۹ میلیارد ریال در گیلان خبر داد.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان با اشاره به بهره برداری از ۴۸ پروژه این شرکت همزمان با هفته دولت اظهار داشت: در راستای اعتبارات تخصیصی ملی و استانی جهت اجرای پروژه ها، شرکت آبفای گیلان ۴۸ پروژه آب و فاضلاب را در سطح استان همزمان با هفته دولت بهره برداری می نماید.

لطفی با اشاره به افتتاح شبکه فاضلاب احمدگوراب و نخودچر و تلمبه خانه اصلی فاضلاب ناحیه غربی شهر رشت اظهار کرد: این تلمبه خانه با ظرفیت ۱۴۰۰ لیتر بر ثانیه وارد مدار خواهد شد.

وی افزود: حفر و تجهیز یک حلقه چاه در املش، اجرای ایستگاه پمپاژ و نصب پکیج فاضلاب مسکن مهر ۹۰۰ واحدی آستارا، هوشمندسازی شبکه و تأسیسات آب و فاضلاب رضوانشهر و آبرسانی به شهرهای سیاهکل، دیلمان، اطاقور، تالش و جیرنده از دیگر پروژه های قابل بهره برداری در این ایام می باشد.

لطفی با اشاره به پروژه های اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب اظهار داشت: ۲۳ پروژه اصلاح و بازسازی و توسعه شبکه آب در سطح استان به بهره برداری خواهد رسید و همچنین تجهیز و راه اندازی مرکز کنترل و مانیتورینگ شهرستان رشت و معاونت بهره برداری و سیستم تله متری آب رودسر از دیگر پروژه های آماده بهره برداری در هفته دولت می باشد.

وی یادآور شد: افتتاح ساختمان اداری امور آب و فاضلاب لنگرود، ساختمان بهره برداری و اداری منطقه ۲ رشت، آزمایشگاه ستاد مرکزی و ساختمان اداری معاونت بهره برداری نیز از در این ایام می باشد که از محل اعتبارات ملی تأمین اعتبار گردید.