استاندار گیلان از حضور بیش از ۹۰ دانشگاه در فن بازار کشور در منطقه آزاد انزلی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از انزلی، محمدعلی نجفی عصر امروز در حاشیه افتتاحیه فن بازار کشور در منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حضور بیش از ۹۰ دانشگاه، پارک علم و فناوری و مراکز رشد و علمی در این نمایشگاه، بیانگر توجه اندیشه های جوان به فناوری های نوین است.

وی افزود: استفاده از این پتانسیل ها، یکی از راه های جذب دانش آموختگان جوان و اندیشمند کشور و استان است.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: در نسل جدید جامعه باید باورها را بر اساس فناوری های جدید ارائه کرد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: کشورهای دارای تولید کلان کشاورزی، تنها موفق به تامین دو درصد از اشتغال در کشور خود شده و در صنعت و خدمات نیز در شرایط حداقل هستند.

نجفی با اشاره به جایگاه برتر استان گیلان در زمینه علم و فناوری و ایده پردازی در سطح کشور تاکید کرد: با اندیشه ی بلندی که در دولت تدبیر و امید وجود دارد از طرح های دانش بنیان برای توسعه ی تجارت و تولید ثروت در بین جوانان نخبه استقبال می کنیم.

وی افزود: از طرح های جدید و ایده پردازی جوانان و شرکت های دانش بنیان باید نهایت بهره را ببریم.

به گزارش موج، در این نمایشگاه، فناوری های جدید ۹۶ دانشگاه، مرکز پژوهشی، پارک علم و فناوری، مرکز رشد، شرکت خصوصی، بانک، صندوق و موسسه سرمایه گذاری و حمایتی دولتی و بخش خصوصی از ۲۳ استان کشور عرضه شده است.

در این فن بازار که تا پنجم شهریور ماه برپا است فناوری ها در حوزه های محیط زیست، فناوری اطلاعات، نانو، زیست فناوری، برق و الکترونیک، شیمیایی و غذایی، علوم و صنایع پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی و در نهایت در حوزه مکانیک ساخت و تولید، عرضه شده است.

یکی از بخش های نمایشگاه فن بازار مشارکت ۵۰۰ طرح بررسی و تأیید شده نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۴ است که دارای سطح آمادگی فناوری(TRL) هفت به بالا بوده و قابلیت تجاری سازی داشته و از سطح فناورانه قابل قبولی برای ورود به بازار تولید و مصرف برخوردارند، و در این فن بازار حضور دارند.

فن بازار ایده ای برای جلب صاحبان صنعت، سرمایه گذاران و موسسات تامین مالی برای تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری کشور است که در آن شرکت ها و موسسات فناورانه و صاحبان ایده کشور به همراه سرمایه گذاران و صاحبان صنعت در یک فضای نمایشگاهی بدون واسطه با یکدیگر به منظور تجاری سازی بر روی ایده های عرضه شده به بحثو تبادل نظر پرداخته و در صورت رسیدن به توافق با انعقاد قرارداد با یکدیگر به همکاری بپردازند.