جمعه این هفته یکی از حساس ترین بازی های فوتبال کشور بعد از دربی تهران، بین تیم های سپیدرود رشت و ملوان بندر انزلی در استادیوم ورزشی تختی انزلی برگزاری می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، جمعه این هفته یکی از حساس ترین بازی های فوتبال کشور بعد از دربی تهران، بین تیم های سپیدرود رشت و ملوان بندر انزلی در استادیوم ورزشی تختی انزلی برگزاری می شود. شور و شعف جوانان فوتبالی گیلان از این که یک باسابقه و قدیمی احیا شده توصیف ناپذیر است.

بی شک روز جمعه ورزشگاه تختی انزلی مملو از جمعیت خواهد شد تا بار دیگر گیلانیان یک بار دیگر شاهد بازی تاریخی سپیدورد و ملوان باشند.

اما آنچه که بسیار هایز اهمیت است، این است که همیشه دیدارهای رشت و انزلی دارای حواشی بوده که معمولا هواداران دو تیم به آن دامن می زدند.

و اما در مورد این بازی که هنوز یک روز دیگر تا زمان برگزاری بازی باقی مانده هواداران تیمها در فضا مجازی کمپینی به نام کمپین «فحش ندادن» را اندازی کرده اند.

البته این تفکر بسیار جالب و ستودنی است ولی انچه که قابل تامل است این است که چرا باید بعد از بازی فحش و ناسزایی باشد تا برای جلوگیری از آن چنین کمپینی اتفاق بیفتد.

به هر صورت گیلانی ها به ویزه هواداران قدیم دوتیم مذکور بی صبرانه منتظر برگزاری این مسابقه پرهیجان و دیدنی هستند و برخی از بزرگان از ان به عنوان ال گیلانو یاد کرده اند. خبرگزاری موج گیلان با امید به برگزاری موفقیت آمیز و بدون حاشیه این بازی، با توجه به اهمیت و حساسیت آن گزارشی در این راستا تهیه کرده که ماحصل آن را در ذیل می خوانیم:

*تماشاگران یار دوازدهم تیم های سپیدرود و ملوان باشند

نایب رئیس هیات فوتبال گیلان امروز در گفت و گو با خبرنگار موج در رشت با اشاره به حساسیت برگزاری دربی دو تیم سپیدرود و ملوان در روز جمعه اظهار کرد: رقابتی بسیار سنتی، دیدنی و تماشایی برای فوتبال ما در حال رقم خوردن است. میرشهاب مومنی با بیان اینکه دو تیم مذکور در گیلان سابقه ۵۰ ساله دارند افزود: تماشاچیان آنان نیز افراد و هواداران باسابقه ای هستند که همیشه به عنوان یار دوازدهم مطرح بوده اند. وی ابراز امیدواری کرد: انشاالله با حفظ مسایل اخلاقی شاهد یک رقابت خوب و دیدنی باشیم هر چند که هر دو تیم مستحق برد هستند ولی مسابقه و بازی ها در بیشتر مواقع یک برنده دارد.

قضاوت دربی گیلان بر عهده «ترکی» گذاشته شدمسوول روابط عمومی هیات فوتبال استان گیلان نیز امروز در گفت و گو با خبرنگار موج در رشت نیزاظهار کرد: از سوی فدراسیون فوتبال، اسامی داوران هفته چهارم رقابت های لیگ دسته اول معرفی شد که بر این اساس، «محسن ترکی» داور دیدار ملوان بندرانزلی و سپیدرود رشت انتخاب شد. علیرضا وهابی افزود: تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و سپیدرود رشت در هفته چهارم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور جام آزادگان، عصر جمعه هفته جاری پنجم مردادماه در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف هم می روند. وی اظهار کرد: بر این اساس محسن ترکی که سابقه قضاوت چند دیدار اخیر دربی تهران(بازی استقلال و پرسپولیس) را برعهده داشته، به عنوان داور دیدار تیم های ملوان و سپیدرود انتخاب شد و محمدرضا ابوالفضلی و سعید علی نژادیان نیز به عنوان کمک داور، ترکی را در این دیدار همراهی می کنند. مسوول روابط عمومی هیات فوتبال استان گیلان ادامه داد: همچنین سعید رحیمی مقدم به عنوان داور چهارم و فریدون اصفهانیان به عنوان ناظر داوری، در این مسابقه حضور دارند. تا پایان هفته سوم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور، تیم فوتبال سپیدورد رشت با کسب هفت امتیاز در مکان سوم و تیم ملوان بندرانزلی با کسب پنج امتیاز در مکان هفتم جدول رده بندی قرار دارند.

در رقابت های فوتبال قهرمانی لیگ دسته اول باشگاه های کشور، ۱۸ تیم حضور دارند که به صورت دوره ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم به رقابت می پردازند.