رئیس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب طرح صندوق حمایت از پژوهشگران جوان و نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزاش خبرگزاری موج از رشت، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی کشور در نشست رؤسای باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: برای تحقق اهداف عالیه باشگاه بر مبنای سند راهبردی، در جلسه مشترک هیأت امناء و کمیسیون دائمی هیأت امنای باشگاه طرح فعال نمودن صندوق حمایت از پژوهشگران جوان و نخبگان تصویب شد و به تایید نهایی ریاست محترم هیات امنای باشگاه رسید و امید است چراغ راهی درخشان برای تحقق نقشه راه باشگاه شود.

زارع با اشاره به دستآورد ها و موفقیت های اخیر دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی می تواند کارهای بسیار بزرگی را انجام دهد. باید بتوانیم به جوانان اطمینان کنیم و از ظرفیت های بالقوه آنان استفاده کنیم چرا که هر چالش باید تبدیل به قوت شود.

زارع از تشکیل ۱۲ کارگروه تخصصی و کارآفرینی در باشگاه پژوهشگران جوان خبر داد و بیان داشت: نقش باشگاه در تولید علم دانشگاه با توجه به بودجه محدود آن بسیار افتخار آفرین است.تا اردیبهشت ۱۳۹۵(۸ می ۲۰۱۶) تعداد رکوردهای علمی ثبت شدهباشگاه پژوهشگران جوان۶۹۳۱رکورد بوده که معادل ۴۱/۱۱% از کل تولیدات علمی دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی افزود: این سهم در سال گذشته ۷۶/۱۰% بوده است.

علیرضا امیرتیموری دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز با تبریک هفته دولت به دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی، با اشاره به فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: با حمایت های استاندار و دیگر مسوولین استانی دو مرکز رشد در استان گیلان افتتاح شد و مرکز سوم هم با توجه به وجود پتانسیل های موجود در استان در حال راه اندازی است.