۳ طرح صنعتی بطور همزمان با سرمایه گذاری ۲۲۰میلیارد ریال در شهر صنعتی رشت به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، در اولین روز از هفته دولت با حضور استاندار گیلان، ۳ طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۲۲۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۴۳ نفر در شهر صنعتی رشت به بهره برداری رسید.

طرح توسعه شرکت صنعتی بالک با هدف تولید انواع روغن های خوراکی با سرمایه گذاری ۱۸۵ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالیانه ۶۰ هزار تن با ایجاد اشتغال برای ۲۶ نفر در روز نخست هفته دولت آغاز به کار کرد.

همچنین شرکت آواگستر آسیا با هدف تولید لوله های دو جداره و ظرفیت سالیانه ۴ هزار و ۲۰۰ تن با سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد ریال و اشتغال ۸ نفر و شرکت صنعتی آروین خزر نیز با ظرفیت تولید سالیانه ۵۵۰ تن ظروف پلاستیکی با ایجاد اشتغال برای ۹ نفر و سرمایه گذاری ۵ میلیارد ریالی از دیگر این طرح ها بود که وارد چرخه تولید شد.

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت تعداد ۲۴ طرح صنعتی، معدنی و تجاری برای افتتاح رسمی در مناطق مختلف استان آماده شده است.

این طرح ها به طور عمده در زمینه تولید محصولات سلولزی، فلزی، غذایی، پلاستیکی و معدنی است که در شهرستان های مختلف استان برای افتتاح توسط مسئولان ذیربط در نظر گرفته شده است.

برای احداثکارخانه های مذکور بالغ بر شش هزار و ۹۶۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و با راه اندازی آنها برای ۷۵۳ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد می شود.