فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: هدف پلیس باید احقاق حقوق قانونی مردم و افزایش بیشتر سطح امنیت در جامعه و اجرای صحیح وظایف باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، سردار محمدرضا میرحیدری در هشتمین نشست هماهنگی هفته ناجا با بیان اینکه رده های انتظامی باید وظایف خود در این هفته را به خوبی انجام دهند، اظهار کرد: هدف پلیس باید احقاق حقوق قانونی مردم و افزایش بیشتر سطح امنیت در جامعه و اجرای صحیح وظایف باشد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه کسری ها و ضعف ها در یگان های انتظامی باید برطرف شود، افزود: درحوزه برخورد با قاچاق باید اقدامات بیشتری انجام شود.

وی با تاکید براینکه برای مبارزه با کالاهای قاچاق فرماندهان انتظامی در گلوگاه های استان باید تلاش بیشتری انجام دهند، یادآور شد: کالای قاچاق و خروج ارز از چرخه صحیح اقتصادی کشور، موجب درماندگی اقتصادی می شود.

این مقام ارشد انتظامی ورود کالاهای قاچاق را متهم ردیف اول کاهش رشد اقتصادی کشور دانست و متذکرشد: برخورد با کالاهای قاچاق و مفاسد اقتصادی باید با جدیت بیشتری همراه شود.

میرحیدری با تاکید براینکه پلیس گیلان در حوزه برخورد با ناهنجاری ها پیشگام است، خاطرنشان کرد: طرح گیلان مطهر با موفقیت خود نشانگر تعهد و زحمات پلیس گیلان است.

میرحیدری با بیان اینکه همه ما به شهدا بدهکار هستیم، گفت: با انجام صحیح وظایف، شرمندگی کمتری در پیشگاه شهدا خواهیم داشت.

میرحیدری با اشاره به اینکه غیرت دینی و تعهد ماموران انتظامی موجب تاثیر گذاری بیشتر اقدامات می شود، خاطرنشان کرد: هماهنگی تفکرات و یکرنگی در انجام وظایف موجب پیشرفت پلیس در انجام وظایف می شود.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید براینکه مشکلات و ناهنجاری ها فقط با تلاش و پشتکار مهار می شود، افزود: تاثیر گذاری اقدامات از ارائه آمارها مهم تر است.

وی با تصریح براینکه اقدامات پلیس باید در دو حوزه تاثیر گذاری کوتاه مدت و بلند مدت انجام شود، خاطرنشان کرد: اقدامات انتظامی دارای دو بازخورد کوتاه مدت و بازخورد بلند مدت است.

محمدرضا میرحیدری امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه شرعی همه مردم دانست و گفت: اقدامات فرهنگی و اجتماعی دارای بازخورد بلند مدت هستند که در گذر زمان اثراتش را نشان می دهد.

میرحیدری با بیان اینکه طرح گیلان مطهر باید طرح نمونه کشوری باشد، افزود: ماموران پلیس، روحانیون و بسیجیان در مقابله با ناهنجاری ها بسیار تلاش کرده اند.

وی با تاکید براینکه در حوزه اماکن عمومی نیز باید با دقت نظر عمل کرد، گفت: پلیس اماکن نقش بسیاری در حفظ امنیت اخلاقی اجتماع دارد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه شهدا برای حفظ دین و میهن جانفشانی کرده اند، یادآورشد: ما امروز باید به تاسی از سیره شهدا حراست از ارزش ها را سرلوحه اقدامات امنیتی، انتظامی و انجام وظایف خود قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان جای هنجار شکنان نیست، افزود: این افراد یا بایداصلاح شوند یا جایگاه خود را در این استان در خطر خواهند دید.

میرحیدری با تصریح براینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیز باید با جدیت بیشتری با این هنجار شکنان برخورد کرد، متذکر شد: عرصه برای قانون شکنان و هنجار شکنان باید بسته شود.