نماینده ولی فقیه در گیلان دانشگاه آزاد اسلامی را نیازمند توجه ویژه مسوولان دانست و افزود: دانشگاه باری را از دوش دولت برداشته است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی پیش از ظهر امروز در دیدار مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی گیلان به خدمات این دانشگاه در جامعه اشاره کرد.

وی اظهار کرد: زمانی که دانشگاه دولتی توانایی تمام جوانان را نداشت، بسیاری از جوانان توسط دانشگاه آزاد جذب و فارغ‌التحصیل شدند.

نماینده ولی فقیه در گیلان دانشگاه آزاد اسلامی را نیازمند توجه ویژه مسوولان دانست و افزود: دانشگاه باری را از دوش دولت برداشته است.

وی با تأکید بر اینکه نباید به دانشگاه آزاد بی‌مهری شود، بیان کرد: مسائل باید به مسوولان و رئیس جمهور انتقال داده شود.

قربانی، دانشگاه آزاد اسلامی را در ارتقای دانش در جامعه تاثیرگذار خواند و خاطرنشان کرد: تلاش بسیاری در دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در آستانه هفته دولت قرار داریم، افزود: باید از دولتمردان فرهیخته شهیدان رجایی و باهنر باید یاد کنیم و در هفته دولت مردم درد خود و مسوولان دوای دردها را بیان می‌کنند.

امام جمعه رشت فعالیت‌های فرهنگی و دانشگاهی را حقوق مردم از دولت دانست و یادآور شد: دولت باید خیرخواه مردم باشد و ظاهرسازی نکند.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه معمای شاه نشان می‌دهد در زمان طاغوت به نظر بیگانگان توجه داشتند و نسبت به منفعت مردم بی‌توجه بودند و معجزه جمهوری اسلامی این است که دست بیگانه را از کشور قطع کرد.

قربانی با اشاره به اینکه در زمان طاغوت مسوولان را بیگانگان تعیین می‌کردند، تصریح کرد: نظام اسلامی خیر مردم را می‌خواهد و جمهوری اسلامی از نادر کشورهایی است که روی پای خود ایستاده و باید قدر این نظام را بدانیم.