مدیرکل کمیته امداد گیلان از برگزاری مراسم جشن ازدواج ۱۰۰ نوعروس تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، مدیرکل کمیته امداد گیلان در مراسم جشن ازدواج ۱۰۰ نوعروس تحت حمایت استان گفت: جشن ازدواج نوعروسان به منظور ترویج سنت حسنه ازدواج و فرهنگ سازی ازدواج های آسان به دور از تجمل گرایی و تحمیل هزینه های سنگین برخانواده هاست که با حمایت و مساعدت خیران و نیکوکاران برگزار می شود.

علیرضا محمدی افزود: ازدواج ساده و آسان از سیره اهل بیت و سفارش خدای متعال در قرآن کریم است و با ترغیب جوانان به امر نیکوی ازدواج جامعه از گزند بسیاری از نابسامانی ها و ناهنجاری ها مصون می ماند و شور و نشاط و امید جای آن را می گیرد.

وی با بیان اینکه وقتی با ثبت یک سند طلاق عرش خدا به لرزه در می آید، تدارک ازدواج و تشکیل زندگی برای زوج های جوان بویژه نیازمند هم موجبات رضای الهی را فراهم می سازد، افزود: همدلی و مساعدت خیران و نیکوکاران در فراهم آوردن زمینه های ازدواج جوانان همواره سهم بزرگی از رضای الهی داشته و برکت را به زندگی مردم هدیه می دهد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته به دو هزار و ۳۵۰ نفر مبلغ چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک هزینه ازدواج اهدا شده است، افزود: در حال حاضر دو هزار و ۳۰۰ نوعروس تحت حمایت کمیته امداد گیلان نیز در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه قرار دارند که در صورت تداوم مساعدت های نیکوکاران و تامین اعتبار لازم، به آنها اهداء خواهد شد.

به گزارش موج، در این مراسم به ۱۴ نوعروس تحت حمایت کمیته امداد منطقه یک رشت هریک به مبلغ ۲۰ میلیون ریال کمک هزینه جهیزیه اهدا شد و ۱۴ دستگاه پنکه نیز از سوی یکی از نیکوکاران استان بعنوان هدیه در اختیار آنان قرار گرفت.