جنگل بلگراد در پانزده کیلومتری شمال غربی این شهر قرار داشته و از زمان عثمانی ها سیزده هزار هکتار مساحت داشته اما 5443 هکتار از آن از دست رفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، از طبیعت های بکر و زیبای استانبول تنها جنگل بلگراد است که می توان نام برد. این جنگل به خاطر داشتن جاذبه های زیبا و فوق العاده اش، به یک مکان توریستی در استانبول تبدیل شده است.  

راهنمای گردشگری تور استانبول

در تور استانبول شما می توانید از دیدنی های جذاب حنگل بلگراد دیدن کنید. اما همچنان بزرگی جنگل بلگراد به قدری است که باغ بزرگ گیاه شناسی آتاتورک را در آن تاسیس کرده اند. این جنگل در زمان عثمانی ها نقش بسیار مهمی در تامین آب مورد نیاز شهر داشته و اگر با تور لحظه آخری استانبول خود از آن بازدید کنید شاهد قنات ها کهن و قدیمی بسیاری در این جنگل خواهید بود. آب مورد نیاز شهرها از این قنات ها گرفته شده به این صورت که آب از چشمه ها و رودخانه های این شهر از دل جنگل بلگراد در کانال های داخل شهر میریخته و آب شهر تامین میشد.

تور گرجستان هم پس از تور استانبول یکی از جذاب ترین تور های گردشگری است. چندی بعد به دلیل زیاد شدن درخواست ها هفت سد خمیده در این جنگل زده شد که که جوابگوی مردم در حال افزایش استانبول نیز نشد. شکار کردن هر حیوانی در جنگل بلگراد ممنوع بوده و هیچ کس نباید به حیوانات این حنگل آسیب برساند. در ضمن اگر حیواناتی مثل راسو، گرگ، روباه  گراز وحشی و ... را دیدید نترسید. داخل این جنگل برای راحتی توریست ها و بازدیدکنندگام رستوران و کافه ای همراه با نوشیدنی های غیر الکلی، کیک ها و شیرینی های خوشمزه داشته که در کنار چشمه نشت جایی که بیشتر مردم بساط پیک نیک به راه میکنند قرار دارد.

جنگل بلگراد در فصل تابستان

بهترین زمان سفر و بازدید از این جنگل فصل تابستان است که هوا هم بسیار عالی و خنک بوده و همزمان آفتاب هم از لا به لای درختان سرسبز و پر برگ روی زمین میتابد. درختان بلند قامت و باستانی این جنگل جلوی تابش شدید تور خورشید را گرفته و به همین دلیل بلگراد همیشه خنک است.

اگر فصل تابستان را برای بازدید از این جنگل انتخاب کرده باشید، با گذراندن چند دقیقه در آن متوجه سکوت و آرامشی که دارد میشوید! اما اگر در فصب زمستان هوس به پار کردن آتش در این جنگل هب سرتان زد بهتر است به خوبی حواستان را جمع کنید چرا که خدمات آتشنشانی آنقدری که باید باشد نیست و ممکن است این طبیعت زیبا و بکر را نابود کنید.

معرفی مرجع تور لحظه آخری تور یاب

تور یاب یکی از سایت های مرجع تور لحظه آخری است. اگر شما به دنبال یافتن تور های لحظه آخری هستیدمی توایند تور دبی ، تور استانبول ، تور گرجستان و تور های گردشگری به نقاط مختلف جهان را می توانید بیابید.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج