شرایط اخذ ویزای کشور گرجستان و شرایط اقامت در این کشور برای برخی از هموطنان سوال است که در این خبر به آن می پردازیم.

به گزارش خبرگزاری موج، این روزها بین هموطنان گرامی همه جا صحبت از کشور گرجستان است به خصوص مواردی نظیر : اخذ اقامت گرجستان و شرایط اقامت گرجستان که با توجه به رشد روز افزون مهاجرت به گرجستان ، مورد توجه بسیاری از هموطنان گرامی است.

در این مقاله قصد داریم تا حدودی از رهنمودهای شرکت سام جورجیا که باسابقه ترین شرکت حقوقی ایرانی در گرجستان با نزدیک به یک دهه فعالیت هستند ، استفاده کرده و راجع به مسائل حقوقی در این کشور کوچک و زیبا اعم از اقامت گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان ، بحث کنیم.

شرایط اخذ اقامت گرجستان با توجه به راهنمایی های حقوقی شرکت سام جورجیا به شرح زیر است :

اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

 در این روش شخص متقاضی با خرید حداقل یک ملک به ارزش 35000 دلار آمریکا می تواند کارت اقامت یکساله گرجستان را اخذ کند و تا زمانی که ملک در تملک وی است ، اقامت یکساله وی تمدید خواهد شد ، پس از گذشت شش سال از تمدید متوالی کارت اقامت می تواند اقامت دائم گرجستان را اخذ کند.

لازم به ذکر است که این روش اقامت در گرجستان به هیچ عنوان منجربه اخذ شهروندی گرجستان نخواهد شد و فقط می توان با این روش پس از گذشت شش سال اقامت دائم گرجستان را اخذ کرد.

در روش اقامت گرجستان با خرید ملک به شخص متقاضی و کلیه اعضای خانواده وی اعم از : پدر – مادر – همسر و فرزندان زیر 18 سال ، کارت اقامت گرجستان تعلق می گیرد.

اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

در این روش شخص سرمایه گذار با سرمایه گذاری حداقل سیصد هزار لاری ( لاری واحد پول گرجستان ) معادل 135 هزار دلار آمریکا به صورت مستقیم در گرجستان ، می تواند از همان ابتدا اقامت دائم گرجستان را برای خود و اعضای خانواده اش به دست آورد.

پس از گذشت حداقل دو سال از اخذ اقامت دائم گرجستان ، شخص متقاضی می تواند برای اخذ پاسپورت گرجستان ( شهروندی گرجستان ) اقدام نماید....

لازم به ذکر است که در این روش حداقل مبلغ 135 هزار دلار آمریکا بایستی به صورت مستقیم توسط سرمایه گذار ، سرمایه گذاری شود و منظور از سرمایه گذاری مستقیم موارد زیر است :

سرمایه گذاری مستقیم در یک شرکت ثبت شده توسط متقاضی ( شرکت خودش ) – سرمایه گذاری جهت خرید بخشی از سهام یک شرکت سود ده در گرجستان – سرمایه گذاری در بورس و اوراق بهادار گرجستان .

لازم به ذکر است که در این روش خرید ملک لحاظ نیست.

اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج

 در این روش اتباع خارجی می توانند با ازدواج با اتباع گرجی شهروندی گرجستان را از آن خود کنند. در این روش حتما بایستی ازدواج واقعی باشد زیرا پلیس اطلاعات گرجستان روش های نوینی دارند که اگر ازدواج در گرجستان سوری باشد بلافاصله متوجه می شوند.

در این حالت شخص متقاضی پنج سال پس از ازدواج می تواند نسبت به اخذ شهروندی گرجستان اقدام کند و تا این پنج سال هم می تواند کارت اقامت موقت گرجستان را اخذ کند.

گرجستان6

اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

در این روش متقاضی با ثبت شرکت در گرجستان ، و راه اندازی یک کسب و کار کوچک و ایجاد کارآفرینی قادر خواهد بود تا اقامت گرجستان را از آن خودش کند. در این روش معمولا در ابتدا کارت اقامت شش ماهه گرجستان طبق قوانین جاری به فرد متقاضی داده می شود و سپس بعد از گذشت این شش ماه عملکرد و کار شرکت متقاضی توسط اداره اقامت و سایر ارگان های مربوطه در گرجستان بررسی شده و بر اساس آن ممکن است که اقامت متقاضی ، یک ساله ، سه ساله و یا حتی مستقیما پنج ساله تمدید گردد.

اگر عملکرد و مدارک متقاضی در این روش بصورت واقعی ارائه گردد ، حتی اخذ کارت اقامت پنج ساله گرجستان پس از شش ماه دور از ذهن نیست. کمااینکه به گفته کارشناس های سام جورجیا پرونده های زیادی بوده اند که در این روش پس از اخذ اقامت شش ماهه موفق به اخذ اقامت پنج ساله گرجستان شده اند.

به گفته کارشناس های سام جورجیا کوتاهترین راه در گرجستان همواره راه راست است و توصیه شرکت سام جورجیا به متقاضیان و هموطنان گرامی که قصد سفر و مهاجرت به گرجستان را دارند این است که همواره در کلیه امورات خودشان راست گو بوده و از ایجاد شرایط و مدارک صوری جدا خودداری کنند.

مثلا اگر کسی فقط قصد گرفتن کارت اقامت گرجستان را دارد ، و نیازی به ماندن یا مهاجرت به گرجستان ندارد بهتر است قبل از هر اقدامی در این باره بیاندیشد زیرا اخذ کارت اقامت گرجستان شاید در ابتدا برای این دسته از افراد میسر شود ولی قطعا تمدید آن با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج