رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با تاکید بر بعد جهانی و بعد تاثیرگذار موزه ملی ایران در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: موزه ملی ایران از قدرت های گردشگری کشور بوده و دارای جایگاه والایی در این صنعت است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظهر امروز در ادامه بازدید از کاخ موزه های پایتخت به بازدید از موزه ملی ایران رفت. 

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در حاشیه این بازدید با بیان اینکه موزه ملی ایران از قدرت های گردشگری کشور است، اظهار داشت: موزه ملی ایران به واقع آثار چندین هزار ساله تمدن بشری و فعالیت های بشری را پوشش می دهد و قلب آثار فعالیت های بشری در هر دوره ای و در هر زمینه ای در این موزه قرار دارد. 

وی افزود: وجود آثار مربوط به دوره های چند هزار ساله تمدن بشری در موزه ملی ایران، بعد جهانی و بعد تاثیرگذاری این موزه در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری را نشان می دهد؛ در واقع هر اقدامی که به معرفی فرهنگ، آثار باستانی و پیشینیان بیانجامد، ارزشمند است. 

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن تاکید مجدد بر بعد جهانی و بعد تاثیرگذار موزه ملی ایران در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، تصریح کرد: موزه ملی ایران دارای جایگاه والایی در صنعت گردشگری کشور است.

همچنین جبرئیل نوکنده مدیرکل موزه ملی ایران در حاشیه این بازدید با اشاره به برگزاری شبی با موزه در این مکان گفت: تعداد مخاطبان موزه ملی در مدت زمان چهار ساعت اجرای برنامه شبی با موزه، دست کم بین 2300 تا 2400 نفر بوده و این آمار نسبی نیز براساس دستگاه های نفرشماری که در گیت ورودی موزه نصب شده، به دست آمده است. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج