مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانش‌آموزان دختر مناطق محروم زیلایی از وجود مشاور و مربی تربیتی محروم هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، آذر صفایی‌نیا مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت دهه فجر و در راستای پیگیری مصوبات سفراستاندار به دهستان زیلایی از این منطقه بازدید کرد.

وی در این بازدید و در جمع مسئولان استان و مردم منطقه زیلایی، اظهار داشت: 100 فقره اقلام کمک آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و البسه رایگان میان دانش‌آموزان مناطق محروم روستای برد پهن توزیع شد.

مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در این بازدید نمایندگان فرمانداری بویراحمد، مجمع خیرین سلامت، سازمان صنعت و معدن، شبکه بهداشت و درمان و امور عشایر حوزه استانداری را همراهی کردند.

وی با اشاره به برپایی جشن تکلیف دختران دهستان زیلایی در محل مسجد موشمی وسطی، بیان کرد: تعداد 80 چادر نماز، 80 دست مانتو شلوار و 80 عدد گلسر به دختران این منطقه که به سن تکلیف رسیده بودند، اهدا شد.

 صفایی با بیان اینکه تعداد 300 دانش‌آموز دختر در دهستان زیلایی مشغول به تحصیل هستند خطاب به مدیرکل آموزش و پرورش عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: دانش‌آموزان مناطق محروم با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند و حضور یک مشاور زن و مربی پرورشی برای آموزش مسائل بهداشتی و رفع مشکلات روحی دانش‌آموزان این دهستان ضروری است.

وی با اشاره به سفر اخیر استاندار کهگیلویه و بویراحمد به دهستان زیلایی، خاطرنشان کرد: اداره کل امور بانوان طرح‌های موضوع مصوبات را از دستگاه‌های اجرایی دریافت نموده ودر حال تجزیه وتحلیل وبررسی طرح‌ها هستند و به طور قطع پس از ایام دهه فجر جلسه نهایی بررسی مصوبات وطرح‌های اجرایی در خصوص زیر ساخت‌های حوزه زیلایی برگزار می‌شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در این سفر به همراه سایر مسئولان از روستای موشمی وسطی و سایر روستاهای بازدید کرد و در جمع مردم خون گرم این منطقه در جشن انقلاب حضور یافت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج