مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان از پرداخت مطالبات و بدهی‌های قطعی دولت به بخش خصوصی از طریق تهاتر و صدور اوراق تسویه خزانه در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، ابراهیم کشاورز در نشست بررسی موانع و تسهیل روند اجرایی تهاتر مطالبات و بدهی‌های قطعی دولت با بخش خصوصی اظهار کرد: در بودجه سال 96 کل کشور برای دولت مجوز صدور 50 هزار میلیارد ریال اوراق تسویه خزانه صادر شده است.

وی ادامه داد: بر اساس بند "و" تبصره 5 قانون بودجه سال 96، امکان پرداخت مطالبات و بدهی‌های قطعی دولت به بخش خصوصی از طریق تهاتر و صدور اوراق تسویه خزانه وجود دارد و این امر راهگشای برخی مشکلات بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه براساس آمار خزانه معین استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 96 با تهاتر مبلغ 10 میلیارد ریال از مطالبات و بدهی‌های دولت به بخش خصوصی، مقام سوم را در کشور کسب کرده است، افزود: با توجه به اهمیت اجرای این قانون در پرداخت و تسویه بخشی از مطالبات و بدهی‌های بخش خصوصی، لازم است دستگاه‌های متولی نهایت همکاری و تعامل را در این زمینه داشته باشند.

کشاورز گفت: بدون شک اجرای این قانون در استان موجب استفاده از ظرفیت و مزایای اوراق تسویه خزانه در راستای رشد اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد است.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود مسئولان اداره کل مالیاتی در استان نسبت به تعیین میزان مطالبات و بدهی‌های پیمانکاران، ثبت آن در سامانه سادا و انجام دیگر اقدامات نرم‌افزاری اقدام کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج