شهردار یاسوج گفت: زیرساخت‌ها و معماری شهر یاسوج با نام پایتخت طبیعت ایران فاصله زیادی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، نستهن مقدم در مراسم تکریم و معارفه شهرداران قبلی و جدید یاسوج که با حضور مسوولان استانی برگزار شد، با بیان اینکه خدمات و امکانات شهری باید در شان و جایگاه مردم باشد و البته در همه جای شهر باید این امکانات توزیع شود، اظهار کرد: شهرداران گذشته برای توسعه شهر یاسوج خدمات فراوانی ارائه دادند، ولی زیرساخت‌ها و معماری این شهر با نام پایتخت طبیعت ایران فاصله زیادی دارد.

مقدم با بیان اینکه ساختار و زیرساخت‌های شهر یاسوج متناسب با یک شهر نوپا نیست، افزود: یاسوج پایتخت طبیعت ایران و نگین جنوب کشور است، بنا براین می‌طلبد که برای معماری و زیباسازی شهر تلاش‌های بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به معضلات شهری یاسوج، اضافه کرد: کاهش حجم ترافیک، سینما و پارک‌های محله‌ای برای شهر یاسوج ضرورت دارد.

شهردار یاسوج بیان داشت: عدم مبلمان شهری، حجم گسترده ترافیک و معماری نامناسب مشکلات زیادی را برای شهر رقم‌زده است.

وی با بیان اینکه در زمینهٔ فضای سبز اقدامات خوبی صورت گرفته است، اظهار داشت: برای جذب توریست و گردشگران باید در زمینهٔ فضای سبز تلاش‌های بیشتری صورت گیرد.

شهردار یاسوج بابیان اینکه بدون تعارف یاسوج نیازمند توجه ویژه مردم است، گفت: ازنظر من، مردم برابر هستند، سیاست ما توزیع خدمات شهری در نقاط مختلف شهر برای توسعه پایدار است و باید امکانات و خدمات شهری متناسب با شأن و جایگاه مردم در همه جای شهر توزیع شود.

وی اضافه کرد: مشارکت دادن مردم در توسعه شهر از اولویت‌های کاری شهرداری یاسوج است، و مردم برای توسعه شهر خود به میدان بیایند.

مقدم تاکید کرد: شهر یاسوج فرصت مناسبی برای کسب‌وکار گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی است.

وی با بیان اینکه آمده‌ام که یاسوج را به عنوان الگوی شهر سبز معرفی کنم، افزود: بنابر این فرهنگ سازی و رعایت حقوق شهروندی لازمه این کار است و ماها نباید به طور مثال با ریختن یک زباله قامت یک مرد را خم کنیم.