رییس فدراسیون وزنه برداری با توجه به اینکه فضای این روزهای وزنه برداری و ورزش کشور المپیکی است، قرار است زودتر از کاروان جوانان به کشور بازگشته تا کارها زمین نماند.

به گزارش خبرگزاری موج؛ رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان با بیان اینکه برخلاف سال‌های گذشته با توجه به هدفگذاری فدراسیون که همانا نگاه ویژه به تیم های پایه است، موفق شدیم امسال تیم کامل و پرامیدی را روانه مسابقات جهانی جوانان کنیم در این خصوص تاکید کرد: ابتدا از کادرفنی تشکر ویژه ای دارم. زیرا آنها تلاش های شبانه روزی را برای رسیدن تیمی کامل و یکدست به مسابقات جهانی در رده سنی جوانان داشتند. اتفاقی که در سالهای گذشته مشابهش را در رده های پایه نداشتیم و اصلا در رده های سنی نوجوانان و جوانان توجهی به وزنه برداران فعال و با آتیه نمی شد.

علی مرادی ادامه داد: الان خیلی از این موضوع خوشحالم که تیمی جوان، با آتیه و پر امید را به گرجستان آوردیم و این تیم اگر طبق ارزیابی کادرفنی مشکل خاصی در هنگام مسابقات برایش رخ ندهد حتما می تواند صاحب یکی از سه سکوی قهرمانی جهان باشد. امیدواریم با توانمندی این بچه ها و به مدد این شبهای عزیز با دعای خیر هموطنان این امر نیز محقق شود تا وزنه برداری بتواند بار دیگر برای کشورمان افتخارآفرین شود. رییس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به این پرسش که گفته می شد شما قرار است بعنوان اعضاء هیات ژوری در مسابقات جهانی جوانان قضاوت کنید اما چرا نامتان در لیست داوران حاضر در مسابقا نیست تاکید کرد: فدراسیون جهانی وزنه برداری رسما من را بعنوان ژوری مسابقات دعوت کرد، اما من از فدراسیون بین المللی عذرخواهی کردم و فقط در کنگره جهانی حضور داشتم. زیرا زمان بازگشتم به ایران تغییر کرده و اولویتم نیز تیم ملی بزرگسالان است که هم اکنون در اردوی کلاچای حضور دارند. بنابراین به همین دلیل از قضاوت در این رویداد جهانی انصراف دادم تا برای ارزیابی وضعیت تیم ملی بلافاصله پس از بازگشت به ایران به کلاچای رفته و از نزدیک نظاره گر وضعیت ملی پوشان بزرگسال باشم. البته جا دارد از تمام زحماتی که شهردار، نماینده محترم استان گیلان، شورای شهر و رییس هیات وزنه برداری گیلان آقای ابراهیمی برای برپایی هرچه باشکوه این اردو متحمل شدند قدردانی کرده و تشکرویژه ای داشته باشم. البته حتما پس از حضور درکلاچای شخصا مراتب تقدیر و تشکر خود را به تک تک این عزیزان اعلام خواهم کرد. علی مرادی در خصوص اینکه وزنه برداران جوان در چه اوزانی شانس مدال دارند معتقد است: شانس مدال های ما قطعا در اوزان سنگین وزن هستند، اما شخصا معتقدم همه بچه هایی که به مسابقات جهانی جوانان اعزام شدند جزو بهترین های این رده سنی و آینده سازان وزنه برداری ایران خواهند بود. بنابراین سوای هر نتیجه ای که در این دوره کسب شود باید تک تک این بچه ها را تحت پوشش قرار داده و برای پشتوانه سازی تیم ملی وزنه برداری روی آنها بیش از اینها کار کرد. رییس فدراسیون وزنه برداری با بیان این مطلب که رییس فدراسون جهانی و تمامی دست اندرکارانی که برای حضور در جام فجر به تهران آمدند از میزبانی ایران بسیار راضی اند و مراتب تشکر خود را به صورت کتبی و رسمی به فدراسیون وزنه برداری اعلام و ارسال کردند یادآور شد: این رویداد که بعد از چندین سال به میزبانی کشورمان برگزار شد و بی تردید بعد از رقابتهای المپیک و مسابقات جهانی بعنوان بازی های گزینشی المپیک از درجه اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار بود، انعکاس بسیار گسترده ای در دنیا داشت. تا حدی که فدراسیون جهانی وزنه برداری در نشریه خود چند صفحه ای را به صورت اختصاصی به این رویداد مهم اختصاص داده و درمتن آن از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون وزنه برداری ایران و میزبانی ما قدردانی کرده است. این خود یعنی افتخاری بزرگ برای وزنه برداری که ما سال ها از آن در عرصه بین المللی بی بهره بودیم.