یوگیشوار دات که در بازی های المپیک لندن صاحب مدال برنز شد، معتقد است با دوپینگ مثبت کشتی گیر روس، برز او به نقره تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از تارنمای خبری یاهواسپورت، یوگیشوار دات کشتی گیر هندی که در المپیک ریو موفقیتی کسب نکرد، امروز(سه شنبه) تایید کرد که مدال برنزی که در المپیک ۲۰۱۲ لندن کسب کرده به مدال نقره ارتقا خواهد یافت.

به گفته یوگیشوار، نتیجه آزمایش دوپینگ بسیک سرودینوویچ کودوخوف روسی که مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ را از آن خود کرد، مثبت اعلام شده است. کمیته بین المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی هنوز به طور رسمی این خبر را تایید نکرده اند. کودوخوف که در وزن ۶۰ کیلوگرم مدال نقره گرفت، در سنن ۲۷ سالگی در یک حادثه رانندگی در روسیه در سال ۲۰۱۳ جان سپرد. براساس این گزارش، سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ(وادا) نمونه این ورزشکار روس را دوباره آ‍زمایش کرد و دریافت نتیجه آن مثبت بوده است. نمونه های دوپینگ ورزشکاران تا ۱۰ سال نگهداری می شود تا با کشف روشهای پیشرفته تشخیصی، ورزشکاران دوپینگی شناخته شوند. نمونه ۵ کشتی گیر از جمله بسیک کودوخوف در وزن ۶۰ کیلو گرم و آرتور تایمازوف ازبک در وزن ۱۲۰ کیلوگرم مثبت بوده است. سایت ایندین اکسپرس به نقل از منابع آگاه در اتحادیه جهانی کشتی گزارش داد که آزمایش مجدد نمونه های کودوخوف در المپیک ۲۰۱۲ لندن، مثبت بوده است. در مورد تایمازوف، آزمایش مجدد نمونه های او مربوط به المپیک ۲۰۰۸ پکن است. کودوخوف برنده مدال نقره شد و تایمازوف طلا گرفت. آنها مدال های خود را از دست خواهند داد. با مثبت شدن آزمایش کودوخوف، مدال نقره نصیب یوگیشوار دات می شود. از کاروان هند، سوشیل کومار در کشتی و ویجای کومار در رشته تیراندازی نیز در المپیک لندن مدال نقره گرفتند.