سازمان غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۱۲۸ هزار قلم داروی و کالای سلامت‌محور قاچاق، تقلبی و خارج از شبکه رسمی توزیع را با حضور نمایندگان دادستانی، نیروی انتظامی و حراست دانشگاه علوم پزشکی امحاء کرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ضمن قدردانی از زحمات متصدیان گفت: این اقلام از اردیبهشت‌ماه سال ۹۴ تا اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ توسط بازرسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با و نیروی انتظامی استان کشف و جمع‌آوری‌شده است.

دکتر امید عبدی ارزش ریالی این کالاها را بیش از ۲ میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریال دانست و گفت: کالاهای موردنظر شامل انواع پودرها و مکمل‌های بدن‌سازی، آمپول‌ها و قرص‌های هورمونی و نیروزا، داروهای مخدر از قبیل شربت و قرص متادون، ترامادول، قرص برنج و داروهای خارج از شبکه رسمی توزیع، داروهای چاقی و لاغری و لوازم‌آرایشی و بهداشتی تقلبی و قاچاق است.

وی با اشاره به تهدیدهای منطقه‌ای علیه ایران گفت: امروزه کشور ما از جهات مختلف موردتهاجم واقع می‌شود. تهدیدهای جدی علیه کشور ما وجود دارد که یکی از آن‌ها بیوتروریسم است. قاچاق کالای سلامت‌محور یک‌راه ساده برای تحقق اهداف دشمنان است. چراکه قاچاق این کالاها می‌تواند سلامت عده زیادی را به خطر بیندازد. ما از سلامت کالایی که از طریق قاچاق وارد کشور می‌شود مطمئن نیستیم.

دکتر عبدی افزود: علاوه بر آن قاچاق صدمات جبران‌ناپذیری را نیز بر تولید و اقتصاد کشور وارد می‌کند و باعثرواج بیکاری در جامعه می‌شود.

وی گفت: مردم باید فریب تبلیغات گمراه‌کننده شبکه‌های ماهواره‌ای را نخورند. متأسفانه در مواردی شاهد صدمات جبران‌ناپذیری و عوارضی بوده‌ایم که با استفاده از محصولات تبلیغی این شبکه‌ها به وجود آمده‌اند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: وظیفه ما به‌عنوان دستگاه دولتی که حفظ سلامت جامعه را بر عهده دارد این است که بافرهنگ سازی درست افکار عمومی را نسبت به اصلاح الگوی مصرف هدایت کنیم. درواقع هر شخص ایرانی با خرید کالای ایرانی گامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید داخلی بر خواهد داشت.