مسوول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای برگزاری هر چه باشکوه تر طرح آسمانی در این مراکز اعلام کرد: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده در ستاد عالی کانون های مساجد و تقارن ایام ماه مبارک رمضان، برنامه های اوقات فراغت کانون ها بعد از پایان ماه مبارک آغاز می شود.

طیب صفری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه ابراز کرد: در راستای بهره مندی از فرصت های موجود در استان و جلب توجه مسوولان به فعالیت های در خور تحسین کانون ها، باید اقدامات لازم برای تشکیل جلسه شورای هماهنگی و نظارت بر کانون های استان از طریق دبیرخانه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استانداری صورت بگیرد.

مسوول دبیرخانه کانون های مساجد استان تعامل با سایر ادارات و انعقاد تفاهمنامه های مشترک همکاری به منظور بهره مندی از امکانات و ظرفیت ها موجود در دستگاه ها و ایجاد بستر لازم برای رشد و شکوفایی بیش از پیش کانون ها را مورد تأکید قرار داد.

صفری، در ادامه با بیان اینکه کارگروه نظارتی جهت بازدید از فعالیت ها و بررسی نقاط و ضعف برنامه های کانون ها تشکیل می شود، اظهار کرد: گروه های نظارتی دبیرخانه کانون های مساجد استان طی ایام تابستان از برنامه های اوقات فراغت کانون ها بازدید به عمل می آورند و نتایج هر یک از این بازدید ها در یک نشست ویژه مورد بررسی قرار می گیرد.

وی پیگیری بودجه کانون ها در شهرستان ها از طریق فرمانداران، تعیین تکلیف امورات باقی مانده از سال گذشته و پیگیری معوقات مالی حوزه های مختلف از ستاد عالی کانون های مساجد و واریز وجوهات مذکور تا پایان خرداد را متذکر شد و افزود: با تدوین تفاهم نامه های تخصصی هماهنگی های لازم برای حضور مبلغان اعزامی در طرح اوقات فراغت مانند سال گذشته صورت خواهد گرفت.

وی همچنین از فراهم ساختن مقدمات لازم برای برگزاری جشنواره قرآن مدهامتان با همکاری کانون تخصصی قرآن خبر داد و گفت: شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه مند به قرآن و فرهنگی غنی اسلام، حضور در فعالیت های قرآنی ملی و بین المللی، کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون های مساجد در قالب ایجاد رقابت سالم و آشنایی بیشتر مردم و مسوولان با استعدادها و ظرفیت های قرآنی از اهداف این جشنواره است.