مشاور عالی استاندار مهم‌ترین دستاورد سفر هیات دولت به کرمانشاه را در نظر گرفتن یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار برای استان عنوان کرد و گفت: پیگیری اجرایی شدن مصوبات سفر مقام معظم رهبری، توسعه آزادراه‌ها، تکمیل طرح راه‌آهن کرمانشاه و… از جمله پروژه‌هایی است که در سفر رئیس جمهور پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، جلسه ستاد اجرایی سفر هیات دولت به کرمانشاه با حضور مشاور عالی استاندار، فرماندار کرمانشاه، امام جمعه اهل سنت و جمع کثیری از بزرگان و معتمدان کرمانشاهی برگزار شد.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه در این جلسه با تشکر از زحمات فرماندار کرمانشاه در خدمت‌رسانی به شهروندان، گفت: معتمدین و بزرگان کرمانشاه می‌توانند با برنامه‌ریزی زمینه باشکوه‌تر حضور مردم در مراسم استقبال از رییس جمهور و هیات دولت فراهم کنند.

جعفر همتی با اشاره به بحثریزگردها و انتقاد برخی به این موضوع، گفت: این مشکل مختص کرمانشاه نیست و ۱۶ استان دیگر را نیز درگیر کرده است.

به گفته وی، منشأ ریزگردها خارج از مرزهای کشور است و دولت تمام تلاش خود را برای کاهش و برطرف کردن آن به کار بسته است.

این مسوول همچنین از برگزاری جلسات مختلف با رئیس جمهور و هیات دولت برای توسعه همه‌جانبه استان خبر داد و گفت: این سفر می‌تواند در پیشرفت همه‌جانبه استان بسیار موثر باشد.

همتی استقبال از رئیس جمهور را ناشی از پیوند ناگسستنی مردم و دولتمردان دانست و اضافه کرد: قطعا مردم کرمانشاه، از تمام اقوام و طوایف از جمله اهل مردم اهل سنت در مراسم استقبال کاروان دولت حضور خواهند یافت.