نشست مشترک دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه و بنیاد ملی نخبگان استان با حضور ریاست دانشگاه، معاون برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان واحد کرمانشاه، رییس و معاون بنیاد ملی نخبگان استان و جمعی از نخبگان استان در سالن جلسات دفتر ریاست دانشگاه در ساختمان مرکزی استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه؛ در ابتدای این جلسه معاون برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان به حاضران گفت: حمایت قاطع و کامل مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی از طرح های اقتصادی دانش بنیان مبنای کار در این دانشگاه است، که خود نوعی حرکت به سمت تجاری سازی این اختراعات و تولید ثروت از علم است.

دکتر مسعود باغفلکی در ادامه افزود: مجموعه دانشگاه همواره بر این تفکر و هدف پایبند بوده است که در راستای تحقق ایده به عمل در بحثارتباط دانشگاه با صنعت پیشرو باشد و همواره بر این اساس و مبنا حرکت کرده است و می بایست این حرکت به سمت تجاری سازی فناورانه در سطح بالاتری از شرایطی که قرار داریم باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت تربیت تجار را درد

رییس بنیاد ملی نخبگان استان کرمانشاه نیز در این جلسه ضمن اشاره به مفاد تفاهم نامه ی منعقد شده با واحد کرمانشاه گفت: این تفاهم نامه جزو نخستین تفاهم نامه هایی است که بنیاد نخبگان در سراسر کشور با دانشگاه آزاد اسلامی منعقد کرده است و این نشان از اهمیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با توجه به استعدادهای مختلف از جمله تجاری سازی ایده ها و عملیاتی کردن اقتصاد دانش بنیان، برای بنیاد ملی نخبگان است؛ زیرا بستر و زیرساخت این نوع اقدامات در دانشگاه آزاد اسلامی به نحو مطلوب ایجاد شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه نیز در این نشست ضمن سپاسگزاری از مجموعه بنیاد ملی نخبگان استان گفت: با گذشت نزدیک به سه سال از انتصاب دکتر حمید میرزاده به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی می‌توان گفت دوران تثبیت مدیریت جدید دانشگاه آغاز شده است. در این مدت رویدادهایی در دانشگاه اتفاق افتاد که تا حدود بسیار زیادی شاکله و ساختار دانشگاه را به سمت نهادی ماموریت‌گرا تغییر داده است. در این میان دانشگاه آزاد اسلامی با حرکت به سمت سیاست های سرمایه گذاری اقتصادی، تولید ثروت از علم و اقتصاد دانش بنیان گام برمی دارد.

دانشگاه آمادگی مادی و معنوی جذب و تربیت جامعه صنعتی را دارد

دکتر نوذر قنبری در خصوص شرایط حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: در این سال‌ها تلاش شد با کاستن از وابستگی دانشگاه به شهریه و ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان، ضمن آنکه شعار «اقتصاد مقاومتی» جامه عمل پوشانده شود، نقش موثرتری از دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه اقتصاد کشور تعریف شود و در این میان طراحی و اجرای بی‌شمار فعالیت علمی، فرهنگی و اجتماعی از سوی دانشگاه، این نهاد را به عنوان یکی از موثرترین نهادهای علمی فرهنگی کشور تبدیل کرده است که با توجه به شرایط استان کرمانشاه و استعداد بنیاد ملی نخبگان باور داریم با توجه به این نخبگان در راستای رفع مشکلات استان تلاش و سخت کوشی نماییم تا نتیجه بدست آید.

قنبری در ادامه در خصوص راه اندازی کلینیک صنعتی استان تصریح کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه این اعتبار و توانایی وجود دارد که برای کمک به وضعیت صنعتی استان از لحاظ روش های علمی و دانشگاهی همراهی کنیم؛ چنانچه در این راستا با هماهنگی سازمان مرکزی در اندیشه تاسیس کلینیک صنعتی استان هستیم تا مشکلات حوزه صنعت با وجود استعداد های علمی فراوان در خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی همچنین بنیاد ملی نخبگان این ظرفیت وجود دارد تا به عنوان محل رجوع بخش صنعت برای مراجعه و رفع مشکلات اقدام شود.

دبیر هیات امنای استان در پایان ضمن معرفی تمامی ظرفیت و استعداد دانشگاه آزاد اسلامی، آمادگی این دانشگاه را در اجابت هر گونه درخواست علمی و همراهی در طرحها و ایده های نخبگان استان را اعلام کرد.