نادر ابراهیمی‌راد مدیریت آب و فاضلاب شهر کرمانشاه گفت: مهمترین علل هدر رفتن آب در شهر کرمانشاه، انشعابات غیر‌مجاز و شبکه های فرسوده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه؛ ابراهیمی بابیان اینکه کار استاندارد‌سازی و اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده در شهر کرمانشاه آغاز شده است، ادامه داد: در کنار کار استاندارد‌سازی و اصلاح و بازسازی شبکه فرسوده کنتورهای خانگی نیز بررسی می‌شود و درصورت مشاهده خرابی و دستکاری شدن کنتور آن‌ها تعویض می‌شوند.

مدیریت آبفا شهر کرمانشاه گفت: وقتی انشعابات غیرمجاز روی شبکه وصل می‌شود, چنانچه اتفاقاتی ازجمله قطع و وصل آب دراین شبکه اتفاق بیفتد این امکان وجوددارد که موارد آلودگی به شبکه سالم ورود پیدا کند.

وی به برخورد قانونی با کسانی که کنتورهای خانگی را دست‌کاری کرده باشند اشاره کرد و افزود: مردم باید با شرکت آب و فاضلاب همکاری لازم را داشته باشند چرا که بدون همکاری مردم نمی‌توانیم به اهداف خود دراین زمینه برسیم.

این مسوول بابیان اینکه بیش از۴۵۰کیلومتر شبکه فرسوده آب در شهر کرمانشاه وجود دارد، بیان کرد: سال گذشته ۳۷ کیلومتر آن اصلاح شد و البته ۱۳ کیلومتر هم توسعه شبکه صورت گرفته است.

ابراهیمی‌راد درخصوص اعتبارات آب سال ۹۴، گفت: در مجموع ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون از محل اعتبارات استانی، ماده ۱۸۰ و سفر مقام معظم رهبری اختصاص یافته است که نزدیک به ۸۱ درصد تخصیص داشته و در نهایت مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته کاملا جذب شده است.

وی از وجود ۲۱۲ هزارمشترک آب و فاضلاب در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: شهروندان با توجه به شروع فصل گرما و ایام ماه مبارک رمضان، برای تامین آب منازل بافشارمناسب حتما ازمخزن ذخیره وپمپ استفاد کنند البته روش نصب آنها بایستی اصولی و فنی باشد یعنی ابتدا بعد از کنتور مخزن ذخیره استقرار یابد و بعد از اینکه مخزن قرار گرفت پمپ را نصب کنند که مناسب ترین و اصولی ترین روش این است، لذا از نصب پمپ بدون مخزن خودداری کنند.

مدیریت آبفا شهر کرمانشاه با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب، افزود: هدف اصلی شرکت آب و فاضلاب این است که مردم درهنگام سحر و افطار آب داشته باشند لذا ساعات قطعی آب درشب هنگام رابه بعدازظهرها تغییر داده‌ایم.

ابراهیمی راد افزود: در آستانه فصل گرما از سال هستیم لذا بایستی مصرف آب مدیریت شود چرا که استان کرمانشاه یکی از استانهای پرمصرف در بخش آب است.

وی از همه مردم درخواست نمود که در مصرف آب صرفه جویی کنند و برنحوه مصارف نیز مدیریت شود که از مصرف غیر ضرور در فصل گرما اجتناب کنند که این امر سبب می شود کمتر مشکل بوجود بیاید.

مدیریت آب و فاضلاب شهر کرمانشاه تصریح کرد: سیاست وزارت نیرو در کیفیت آب خط قرمز است و ما سعی و تلاش می کنیم که آب را با بهترین کیفیت در اختیار مردم قرار دهیم.

ابراهیمی راد گفت: یکم تا هفتم تیر هفته صرف جویی است، این هفته صرفا برای یادآوری و ورود به فصل گرما هست بنابراین صرفه جویی و مدیریت بر مصرف آب مختص به زمان خاصی نیست لذا درتمام فصول سال باید نظارت دقیق بر نحوه مصرف داشته باشیم.

مدیریت آب و فاضلاب شهر کرمانشاه تصریح کرد: دراین ایام فعالیت های متعددی از جمله موضوع فرهنگ سازی آب از طرق مختلف، همکاری با رسانه هاو تبلیغات محیطی اقداماتی است که از جانب دفتر روابط عمومی پیگیری خواهد شد.