اولین و بزرگ‌ترین پارک واقعیت مجازی با 10 بخش تفریحی - ورزشی مجزا برای اولین بار در ایران با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهر کرمانشاه کلید می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، در نشستی که به ریاست مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری و با حضور جمعی از مدیران استان، سرمایه‌گذار بخش خصوصی و مجری برگزار شد، طرح پارک واقعیت مجازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کرمانشاه در این نشست گفت: به گفته مجری پروژه، این طرح برای اولین بار در کشور در استان کرمانشاه اجرا می‌شود، لذا هم از لحاظ جذب توریسم و گردشگری حائز اهمیت بوده و علاوه بر این زمینه اشتغال جوانان را فراهم خواهد کرد.

 خسروی تصریح کرد: شایسته است دستگاه‌های اجرایی در کمترین زمان ممکن و با رعایت مسائل قانونی، همکاری لازم را برای سرعت بخشیدن به اجرای این موضوع به کار گیرند.

در دنباله این نشست هومن فرهادیان مجری طرح اظهار داشت: طرح مذکور در زمینی به مساحت 2 هکتار در 10 بخش مجزا شامل شهربازی عمومی VR، بخش بازی‌های تیمی VR، سرزمین عجایب، باغ وحش مجازی، سالن کنسرت هولوگرام، لیزرتگ، لیزرمیز، سالن بولینگ، باغ رستوران سنتی، آکادمی واقعیت مجازی و ریو کاستر با شش درجه آزادی اجرا خواهد شد.

مجری طرح، سرمایه لازم برای راه‌اندازی این طرح را حدود چهل میلیارد تومان اعلام نمود که مدیران میراث فرهنگی استان قول دادند تامین بخشی از این سرمایه را از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی پیگیری نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج