رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: اصلاح ساختار بانکی، تسهیل روند سرمایه‌گذاری در کشور مهم‌ترین مواردی است که دولت دوازدهم باید در اولویت برنامه‌های اقتصادی خود قرار دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، کیوان کاشفی نظام بانکی را یکی از مهم‌ترین زیرشاخه‌های وزارت اقتصاد و دارایی دانست که این نظام با مشکلات خاص و متعددی مواجه است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه دومین حوزه‌ای که در وزارت اقتصاد و دارایی باید روی آن تمرکز شود را ساختار مالیاتی کشور دانست و یادآوری کرد: اگرچه امروز عزم در کشور این است که درآمدهای دولت عمدتاً از طریق مالیات کسب شود، اما هنوز اهرم‌های لازم را در این خصوص نداریم.

کاشفی افزود: حوزه دیگری که به‌تازگی به وزارت اقتصاد و دارایی واگذارشده، مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی است که سهم بزرگی در اقتصاد کشور دارد که متأسفانه این مناطق در کشور ما از اهداف اصلی خود دور شده و عمدتاً به مجرای واردات تبدیل‌شده‌اند که باید ساماندهی خاصی در این حوزه صورت گیرد.

وی ادامه داد: آخرین حوزه مربوط به وزارت اقتصاد و دارایی بخش گمرک است که در این حوزه هم نیازمند تسهیل امور و کوتاه شدن روندها هستیم.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی استان کرمانشاه بخش پایانی که دولت دوازدهم روی آن باید بیشتر تمرکز کند را حوزه سرمایه‌گذاری دانست و گفت: بر اساس تحقیقاتی که توسط مراکز معتبر انجام‌شده ایران می‌تواند تا سال 2035 به GDP یک تریلیون دلار برسیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج