امید قادری بابیان اینکه ۱۶ کمپ مجاز ترک اعتیاد در استان داریم، گفت: موفق شدیم در استان ۴۰ کمپ غیرمجاز را شناسایی و با آنان برخورد کنیم و توصیه می‌کنیم خانواده‌ها بیماران خود را به کمپ‌های مجاز که مجوز بهزیستی دارند ارجاع دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل بهزیستی استان از بازپروری و جمع‌آوری ۱۸۰ معتاد متجاهر در استان در اردوگاه‌های موجود خبر داد و گفت: حرفه‌آموزی معتادان و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی توسط بهزیستی صورت می‌گیرد.

قادری خاطرنشان کرد: ۵ هزار و ۴۷۰ نفر زن سرپرست خانوار در استان داریم که تحت حمایت مستقیم و غیرمستقیم بهزیستی هستند.

وی افزود: از این تعداد زن سرپرست خانوار ۱ هزار و ۵۹۱ نفر تحت پوشش بیمه عشایر و روستایی و ۹۹۴ نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرارگرفته‌اند.

وی از پرداخت کمک‌هزینه خرید مسکن به ۱۶ خانوار تحت پوشش خبر داد و تصریح کرد: همچنین هزینه تحصیل ۳۴۴ زن سرپرست خانوار دانشجو از طریق بهزیستی پرداخت می‌شود.

دکتر قادری با تکذیب آمار رتبه دوم کرمانشاه در بحث کودک‌آزاری، اظهار داشت: با همکاری دادستانی جمع‌آوری کودکان خیابانی را آغاز کرده‌ایم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه بیان داشت: سال گذشته استان کرمانشاه رتبه دوم خروج از چرخه حمایت را کسب کردیم که طی آن افراد تحت پوشش خودکفا شده و از چرخه حمایت خارج شدند و برنامه امسال برای زنان سرپرست خانوار هم رساندن آن‌ها به خودکفایی و خروجشان از چرخه حمایت است.

قادری ابراز داشت: ۸۱۸ خانواده چند قلو داریم که از خدمات مختلف سازمان بهزیستی ازجمله تغذیه، آموزش و ... بهره مند می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج