مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان گفت: گندم کاران کردستانی 2 درصد از 576 میلیارد تومان مطالبات خود را از محل فروش تضمینی محصول خود دریافت کردند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج، جمال صالحی اظهار کرد: گندم‌کاران کردستانی تاکنون 442 هزار تن گندم تحویل مراکز خرید شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان خرید مربوط به شهرستان قروه با 101 هزار تن است و افزود: سقز با 91 هزار تن، بیجار با 88 هزار تن و دهگلان با 72 هزار تن در رده های بعدی خرید قرار دارند و کمترین حجم خرید هم با 310 تن به سروآباد اختصاص دارد.

صالحی آهنگ خرید روزانه گندم در مراکز خرید استان را 8 هزار و 140 تن اعلام کرد و افزود: ارزش ریالی گندم تحویلی به مراکز خرید تضمینی استان، 576 میلیارد تومان است و تاکنون 11 میلیارد و 849 میلیون تومان طی دو مرحله به گندم کاران استان پرداخت شده است که 2 درصد کل مطالبات گندم کاران استان را شامل می شود.

وی با بیان اینکه 50 درصد از مطالبات هر کشاورز بابت گندم تحویلی خود به مراکز خرید به حساب آنان واریز شده است، افزود: میزان خرید گندم امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان با اشاره به حمل بیش از 141 هزار تن گندم از ابتدای سال جاری تا کنون به خارج از استان گفت: 50 درصد از این گندم مربوط به سال های گذشته و مابقی از تولید سال‌جاری است.

وی مقاصد حمل گندم را استان های تهران، البرز، قم، گیلان، مازنداران، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد اعلام کرد.

صالحی به فعالیت 83 مرکز خرید گندم در استان اشاره و اظهار داشت: از این تعداد 69 مرکز مربوط به مراکز خرید شبکه تعاون روستایی و 14 سیلوی بخش خصوصی، دولتی و کارخانجات تولید آرد است.

کار خرید گندم از کشاورزان استان از 10 تیرماه آغاز شده و تا پایان فصل برداشت و تحویل آخرین محموله ها، ادامه خواهد داشت.

اصلی‌ترین خواسته کشاورزان کردستانی، پرداخت به موقع مطالبات است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج