استاندار کردستان گفت: گرچه در استان کردستان همواره شاهد کسب رتبه‌های برتر دانش آموزان بوده‌ایم اما متاسفانه سیاست بومی گزینی موجب عدم پیشرفت این افراد و مانع راهیابی آنها به دانشگا‌های برتر کشور است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج ;عبدالمحمد زاهدی  در جلسه شورای آموزش و پرورش کردستان، اظهار کرد: کودکان سرمایه‌های اصلی کشور هستند و باید فضاهای آموزشی به نحوی باشد که آرامش دانش آموزان را در نظر گرفته و مانع از تحرک و نشاط آنها نشود.

عبدالمحمدزاهدی

وی به مشکلات دانش آموزان کردستانی در کنکور اشاره کرد و افزود: سیاست بومی گزینی به زیان استان‌های کم برخوردار است و مانع از ورود رتبه‌های برتر این استان‌ها به بهترین دانشگاه‌های کشور است.

استاندار کردستان عنوان کرد: گرچه در استان کردستان همواره شاهد کسب رتبه‌های برتر دانش آموزان بوده‌ایم اما متاسفانه این سیاست موجب عدم پیشرفت این افراد و مانع راهیابی آنها به دانشگاه‌های برتر کشور است.

وی خواستار کیفی سازی هر چه بیشتر نظام آموزش عالی شد و گفت: مشکل بومی گزینی نه تنها در کردستان بلکه در همه استان‌های کم برخوردار باید رفع شود.

زاهدی با اشاره به اینکه رتبه‌های برتر کنکور در کردستان زیاد است اما پذیرش کم است و بین این دو تعادل برقرار نیست، یادآور شد: این مسئله هم ناشی از بومی گزینی است که موجب شده دانش آموزان در استان خود بمانند و بازار کار سایر مناطق آشنا نشوند که این خود موجب زیان رساندن به همه استان‌های کم برخوردار شده است.

وی همچنین در خصوص مشکل صدور مجوز مهد کودک‌ها از طریق بهزیستی و آموزش و پرورش، اظهار کرد: بر اساس قانون صدور مجوز به مهد کودک‌ها به شرط ثبت در سامانه سناد از طریق بهزیستی باید صورت گیرد و برنامه آموزشی و پرورش مهدکودک‌ها از آموزش و پرورش دریافت شود.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج