عدم سرمایه گذاری در بخش ورزش، رشد ورزش استان کردستان را کند کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس هیات بوکس استان کردستان گفت: عدم سرمایه گذاری در بخش ورزش، رشد ورزش استان کردستان را کند کرده است.

اکبر جوهری شنبه 24 تیرماه در نشست روسای هیات‌های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان که در استانداری کردستان برگزار شد، با اشاره به اینکه بیکاری در استان موج می‌زند، اظهار کرد: بحث بوم گزینی باید در دولت صورت گیرد و دولت از نخبگان این دیار در بدنه خود استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه دولت در خصوص بومی گزینی در استان کردستان خوب عمل نکرده است، عنوان کرد: اگر در استان کردستان افراد بومی در راس کار قرار گیرند بهتر و بیشتر کارها پیش خواهد رفت.

رئیس هیات بوکس استان کردستان ذکر کرد: استان کردستان یک استان توسعه نیافته است و همین توسعه نیافتگی باعث بیکاری جوانان شده که بیکاری نیز باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

جوهری در ادامه گفت: امروز استان کردستان دیگر نمی‌تواند در ورزش رشد داشته باشد چون اینجا هیچ سرمایه گذاری نشده است و اسپانسری برای تیم‌های ورزشی وجود ندارد که این یک معضل است.

رئیس هیات بوکس استان با اشاره به اینکه کردستان دنبال توسعه یافتگی است، ذکر کرد: اگر این استان توسعه یافته باشد امنیت پایدار هم خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه رشته‌های ورزشی با دست خالی ملی پوش تحویل جامعه می‌دهند، اظهار کرد: مسئولین استانی باید در خصوص رشد ورزش این دیار تلاش کرده و کمبودهای ورزشی را جبران کنند چون تا این کمبودها رفع نشود شاهد رشد ورزش در استان نخواهیم بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج