اشتغال، ازدواج، مسکن و تحصیل از مهمترین مشکلات جوانان است که رفع آنها نیازمند جایگاهی قانونی و محکم و مقتدرتر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر ورزش و جوانان گفت: اشتغال، ازدواج، مسکن و تحصیل از مهمترین مشکلات جوانان است که رفع آنها نیازمند جایگاهی قانونی و محکم و مقتدرتر است که با احیای سازمان ملی جوانان بهتر می‌توان مشکلات را رصد و با همگرایی و برنامه ریزی بهتر گام‌های محکم‌تری برای حل آنها برداشت.

مسعود سلطانی‌فر  ابراز امیدواری کرد مجلس به این لایحه رای موافق داده و سازمان ملی جوانان احیا شود.

وی ادامه داد: مجموعه ورزش و جوانان از سال 89 تاکنون به ویژه در دولت یازدهم، دستاوردهای زیادی داشته است که از آن جمله می‌توان به پرداخت 9 هزار و 800 میلیارد تومان وام ازدواج در کشور اشاره کرد و این کارنامه خوبی است.

وی ادامه داد: تعداد سازمان‌های مردم نهاد نیز در سال 92 کمتر از 100 مورد در کشور بود که در سال 95 به 2 هزار مورد رسیده و برنامه ریزی شده که به پنج هزار سازمان تا پایان دولت دوازدهم افزایش پیدا کند.

سلطانی‌فر ایجاد خانه‌های جوان را از دیگر موفقیت‌های حوزه جوانان دانست و گفت: خانه‌های جوان که در دولت هشتم ایجاد شد در دولت نهم و دهم به کلی برداشته شد که در دولت یازدهم مجددا احیا شد و هم اکنون 45 خانه جوان در کشور فعال هستند.

وی اعلام کرد: سال گذشته 14 هزار هیات ورزشی کشور 18 میلیارد تومان اعتبار داشتند که به هر هیات 1.3 تا 1.5 میلیون رسیده است. امیدواریم امسال با استفاده از منابع ارزش افزوده به هیات‌های ورزشی سه تا پنج برابر اعتبار تزریق کنیم چون معتقدیم در نقاط مختلف کشور استعدادهایی وجود دارد که بواسطه نبود امکانات امکان ظهور و بروز پیدا نکرده‌اند و تنها از طریق هیات‌های ورزشی می‌توان آن ها را شناخت و شکوفا کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج