هرچند خیران معنوی زیادی در زمینه مبارزه با موادمخدر کار می کنند اما نیاز هست که خیران مادی هم در این زمینه ورود پیدا کنند.

خبرنگار خبرگزاری موج؛ دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کردستان گفت: هرچند خیران معنوی زیادی در زمینه مبارزه با موادمخدر کار می کنند اما نیاز هست که خیران مادی هم در این زمینه ورود پیدا کنند.

سلیم کریمی در همایش گفتمان سازی و صیانت از خانواده که در مجتمع امام خمینی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بحث موادمخدر جزو چهار بحران اصلی دنیاست و در کشور ما هم یک تهدید جدی محسوب می شود.

وی افزود: ستاد مبارزه با موادمخدر در چند سال اخیر رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر را در پیش گرفته است که لازم است همه در این زمینه کار کنند.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کردستان عنوان کرد: اگر هرکسی در خانواده و محل کار خود با این پدیده مقابله کند کل جامعه و کشور پاک می شود.
 
وی ادامه داد: براساس آخرین آمار شیوع شناسی در استان کردستان ۲۰ الی ۲۱ معتاد وجود دارد و آمار جدیدی در این زمینه وجود ندارد.
 
وی ادامه داد: همچنین هشت هزار و ۵۰۰ نفر در استان کردستان تحت درمان متادون و سایر درمان های دارویی هستند.
 
کریمی تصربح کرد: وضعیت استان کردستان نسبت به کشور بهتر است اما باید در این زمینه جدی‌تر کار کنیم.
 
وی در ادامه با اشاره به فعالیت خوب سمن‌های استان کردستان در زمینه مبارزه با موادمخدر، افزود: نیاز هست که خیران هم در این زمینه کار کنند، هرچند خیران معنوی زیادی در این زمینه کار می کنند اما نیاز به خیران مادی هم داریم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج