بهترین راه توسعه صنعتی کردستان، اجرای صنایع پیشران در آن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: بهترین راه توسعه صنعتی کردستان، اجرای صنایع پیشران در آن است.

محمد دره وزمی، که به مناسبت در پیش رو بودن یکم تیر روز ملی اصناف و دهم تیر ماه روز ملی صنعت و معدن صورت گرفت، اظهار کرد: کردستان به یک دفعه توسعه پیدا نخواهد کرد اما باید با تلاش و همدلی زمان توسعه یافتگی را به حداقل ممکن برسانیم.

وی افزود: استان کردستان ظرفیت‌های لازم برای توسعه یافتگی را در خود دارد اما سرمایه‌های داخل استان و امکانات دولتی برای توسعه کردستان کافی نیست و بهترین راه، جذب سرمایه‌های خارجی است. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: با توجه به پتانسیل‌های موجود سنگ آهن در استان، پروژه زنجیره فولاد در کردستان را به عنوان یک صنعت پیشران از آبان سال 93 کلید زدیم تا از خروج سنگ آهن خام از استان جلوگیری کرده و ارزش افزوده بسیار زیاد آن را به کردستان برگردانیم و اشتغالزایی قابل توجهی را برای جوانان استان به ارمغان بیاوریم . 

وی به افتتاح کارخانه لاستیک بارز کردستان در سالجاری و کلنگ زنی کارخانه لاستیک رازی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در آینده نزدیک و با شروع عملیات اجرایی کارخانه لاستیک رازی، استان کردستان به عنوان قطب لاستیک کشور مطرح خواهد شد و در همین راستا همزمان باید مواد جانبی تولید لاستیک را فعال کنیم . 

دره وزمی با اشاره به افتتاح پتروشیمی کردستان در سال جاری و واگذاری زمین موردنیاز و صدور جواز تاسیس برای صنایع پائین دستی پتروشیمی، گفت: این اقدامات علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و اشتغالزایی گام مهمی در توسعه صنعتی کردستان خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به وجود ظرفیت خط لوله گاز در استان و امکان تامین آب مصرفی درصدد احداث مجتمع‌های پتروشیمی ( GTPP تولید پلی پروپیلن از گاز طبیعی) هستیم که یکی از واحدهای سرمایه بر و نیرو بر به شمار می‌رود و با احداث صنایع پائین دستی این مجتمع‌ها شاهد تحرک صنعتی بسیار خوبی در استان خواهیم بود . 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خاطرنشان کرد: استان کردستان علاوه بر مواد معدنی، ظرفیت‌های بسیار زیادی از جمله وجود آب فراوان برای بخش‌های مختلف صنعت و کشاورزی، 227 کیلومتر مرز مشترک و نیروی کار جوان و تحصیل کرده می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر توسعه و جذب سرمایه گذار داشته باشد . 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج