فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان از هدف‌گذاری برای ساخت مسکن محرومین در ۳۲۴ روستای استان خبر داد و گفت: در قالب قرارگاه پیشرفت و آبادانی اقدامات موثری در زمینه محرومیت‌زدایی در کردستان شروع شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان از هدف‌گذاری برای ساخت مسکن محرومین در ۳۲۴ روستای استان خبر داد و گفت: در قالب قرارگاه پیشرفت و آبادانی اقدامات موثری در زمینه محرومیت‌زدایی در کردستان شروع شده است.

سردار محمدحسین رجبی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد کردستان و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه بیت‌المقدس، اظهار کرد: مجموعه قرارگاه پیشرفت و آبادانی اقدامات موثری در استان‌های مختلف در زمینه محرومیت‌زدایی انجام داده است.

وی تصریح کرد: در زمینه محرومیت‌زدایی در استان کردستان، سپاه به همکاری و مشارکت مردم و هسته‌های جهادی و همچنین ارگان‌های دولتی و حاکمیتی نیاز دارد.

وی افزود: انتظار داریم نقش نهادهایی همچون کمیته امداد که وظیفه اصلی آنها کمک به اقشار محروم جامعه است در مناطق محروم استان بیشتر شود و با همکاری و مشارکت مجموعه سپاه و کمیته امداد شاهد خدمات بیشتری در این مناطق باشیم.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با بیان اینکه یکی از بندهای این تفاهم‌نامه کمک به ساخت و تامین مسکن نیازمندان در 324 روستای محروم استان است، بیان کرد: در زمینه سایر خدمات مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، بهداشت و درمان و سایر نیازمندی‌های این مناطق برای یک هزار روستای محروم هدفگذاری شده است.

وی عنوان کرد: دو شهرستان سروآباد و بیجار مناطقی هستند که بیشترین این خدمات در این شهرستان‌ها انجام خواهد شد و برای هریک از این شهرستان‌ها 4 دهستان و برای بقیه شهرستان‌ها نیز هرکدام یک دهستان در نظر گرفته شده است.

سردار رجبی اظهار کرد: از دیگر خدمات اصلی در این مناطق کمک به بحث توسعه بهداشت و درمان با استفاده از شبکه بهداشت منطقه، کمک به تامین آب شرب مورد نیاز و ساخت راه‌های ارتباطی مناسب در مناطق صعب‌العبور است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج