ثبت ملی گلزارهای شهیدان استان باید به صورت جدی از سوی بنیاد شهید و با همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیگیری شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: ثبت ملی گلزارهای شهیدان استان باید به صورت جدی از سوی بنیاد شهید و با همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیگیری شود.

امیر قادری در جلسه ساماندهی گلزار شهدای استان که روز دوشنبه برگزار شد، اظهار کرد: لازم است دستگاه‌های خدمات رسان به وظایف قانونی خود در خصوص ساماندهی گلزار شهدا بیش از گذشته توجه و اقدام کنند.

وی بر ضرورت تشکیل منظم و مداوم جلسات شهرستانی این کارگروه نیز تأکید کرد و گفت: مسائل کلان در کارگروه استانی مطرح و موضوعات شهرستانی در شهرستانها مطرح و حل و فصل خواهد شد.

همچنین مدیرکل بنیاد شهید استان کردستان نیز در این جلسه تعداد گلزارهای شهدای استان را یک‌هزار و 3 گلزار با  پنج هزار و 231 مزار شهید عنوان کرد و افزود: تاکنون 845 گلزار با 4 هزار و 816 مزار شهید ساماندهی شده است.

محمد سلیمانی با اشاره به اینکه هزینه ساماندهی هر مزار شهید 4 میلیون تومان است، گفت: کار ساماندهی 158 گلزار با 415 مزار شهید باقی مانده که امیدواریم به سرانجام برسد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج