۷۷۰ روستای این استان در زمینه پرداخت زکات با ما همکاری و مشارکت دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان گفت: ۷۷۰ روستای این استان در زمینه پرداخت زکات با ماهمکاری و مشارکت دارند.

محمد رسول شیخی زاده  در جلسه شورای زکات شهرستان دهگلان گفت: یکی از ویژگی های مکتب اسلام در مقابل همه مکاتب مختلف دنیا علاوه بر توجه به مسائل دنیوی ارزش قائل شدن و اهمیت به مسائل اخروی است.

وی با اشاره به اینکه زکات به عنوان یکی از مسائلی است که از نگاه اسلامی، اقتصادی، اجتماعی و اخروی به آن اهمیت داده شده است، عنوان کرد: همه ما به عنوان مسلمان وظیفه ترویج سنت های حسنه الهی را بر عهده داریم و بزرگان دین اسلام همواره ما را بر انجام این موضوع سفارش کرده اند که برای ترویج این فرهنگ در میان لایه های مختلف اجتماعی تلاش کنیم.

شیخی زاده با بیان اینکه آمار بالای جامعه مورد حمایت افتخار نیست، بیان کرد: تلاش ما بر این است تا از طریق توانمدسازی، تعداد افراد تحت حمایت این نهاد کاهش پیدا کند و این امر در کنار حمایت های کمیته امداد نیازمند حمایت خیران و مردم خیرخواه است.

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان اظهار داشت: دو مورد از برنامه های اساسی این نهاد که با هدف توانمندسازی خانواده های تحت حمایت انجام می شود ایجاد اشتغال و تامین مسکن مناسب برای نیازمندان و مددجویان تحت حمایت است که یکی از سرفصل ها و ظرفیت هایی که در این جهت به کار گیری و هزینه می شود از محل پرداخت زکات جمع آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه از یک هزار و ۷۰۰ روستای استان ۷۷۰ روستا در زمینه پرداخت زکات همکاری و مشارکت دارند، عنوان کرد: زکات جمع آوری شده در هر شهرستان و روستا در همان محل و با همکاری و نظارت خود خیران و معتمدان محل صرف رفع نیازمندی های مختلف آن منطقه می شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان دهگلان هم دراین جلسه با بیان اینکه ۴۳۳ میلیون تومان زکات در سال گذشته از خیران شهرستان جمع آوری شد، عنوان کرد: ۲۲۵ میلیون تومان از این زکات مربوط به ۱۰۰ تن گندم و مابقی مربوط به زکات فطریه و مال التجاره بوده است.

انور خالدیان افزود: ۲۱۶ میلیون تومان از زکات جمع آوری شده در بین ۳۴۹ نفر از نیازمندان شهرستان توزیع شد و ۲۱۶ میلیون تومان نیز صرف احداث و ساخت ۱۴ پروژه عام المنفعه شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج