هم اکنون در روستاهای استان یک هزار و 200 کیلومتر راه روستایی با سه هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: هم اکنون در روستاهای استان یک هزار و 200 کیلومتر راه روستایی با سه هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا است.

شهرام ملکی  با اشاره به اینکه از 6 هزار و 100 کیلومتر راه روستایی استان، حدود 2 هزار و 840 کیلومترآن آسفالته است، افزود: درصد برخورداری روستاهای کردستان از راه آسفالته 46 درصد بوده و 14 درصد از میانگین کشوری پایین تر است.

به گفته وی برای جبران این کمبود و رسیدن به میانگین کشوری در یک سال گذشته اقدامات خوبی انجام شده که می توان به تعیین تکلیف و به مناقصه گذاشتن 430 کیلومتر راه روستایی جدید اشاره کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: در این مدت شرایطی فراهم شده که تا شهرستان هایی که برخورداری آنها کمتر است بیشترین مناقصات را داشته باشیم.

ملکی عنوان کرد: با اجرای سه هزار و 300 میلیارد ریال مناقصه جدید هم اکنون ساخت و بهسازی یک هزار و 200 کیلومتر راه روستایی در کردستان در حال اجرا است.

وی در ادامه به ظرفیت های استان در بخش پیمانکاری اشاره کرد و گفت: با توجه به این ظرفیت ها 95 درصد از برندگان مناقصات طرح های راه و شهرسازی استان، پیمانکاران بومی هستند.

وی افزود: سال 92 حدود 2 هزار و 200 کیلومتر از راه روستایی کردستان آسفالت شده بود و با انجام اقدامات گسترده این میزان هم اکنون به 2 هزار و 800 کیلومتر رسیده است.

به گفته وی در این مدت حدود 200 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این میزان راه روستایی هزینه شده و راه و شهرسازی مناقصه یک هزار و 400 میلیارد ریال احداث راه روستایی دیگر را واگذار کرده تا در 2 سال آینده 350 کیلومتر دیگر زیرسازی و آسفالت شود.

امسال بیش از چهار هزار میلیارد ریال برای راهسازی استان کردستان، مناقصه برگزار شده است که این میزان در بخش های مختلف بزرگراهی، بین شهری و روستایی است.

دولت تدبیر و امید از سال 92 تا کنون بیش از پنج هزار و 500 میلیارد ریال در حوزه توسعه راه این استان سرمایه گذاری کرده است.

با استفاده از این میزان اعتبار حدود 745 کیلومتر راه شامل 90 کیلومتر بزرگراه، 130 کیلومتر راه اصلی و 525 کیلومتر راه روستایی احداث شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج