کتایون ریاحی شب گذشته در برنامه خندوانه حضور پیدا کرد و ضمن اشاره به فیلم یوسف(ع) درباره شخصیت کارگردان فقید این فیلم گفت: با وجود انتقادات شدیدی که از طرف همکارانم دریافت کردم اما باز هم به دلایل زیادی که دارم می‌گویم سلحشور انسان نیکی بود.

به گزارش خبرگزاری موج، در این برنامه رامبد جوان از کتایون ریاحی درباره علت کنار گذاشتن بازیگری پرسید که ریاحی در پاسخ گفت: ۱۲ سال است که بازیگری نمی‌کنم چون فکر می‌کنم نقش مهم‌تری در زندگی دارم که باید آن را به بهترین شکل انجام دهم.

ریاحی در ادامه گفت: در حال حاضر کارهای مهم‌تری دارم از جمله فعالیت در بنیاد نیکوکاری «کمک». در این بنیاد ما به بچه‌های ناشنوا برای کاشت حلزون کمک می‌کنیم چرا که در ایران تقریباً هزار کودک ناشنوای این چنینی به دنیا می‌آید که غالباً به کمک نیاز دارند. در عرض سه سال در بنیاد به ۲۰۱ کودک ناشنوا کمک کردیم که شنوایی‌شان را به دست بیاورند. او در بخش دیگری از صحبتهایش به کودکی‌اش اشاره کرد و گفت: بچه که بودم عاشق سرعت بودم و همیشه در دویدن و دوچرخه‌سواری از همه جلو می‌زدم برای همین به «کتی سرعت» معروف بودم. ریاحی همچنین به کناره گیری ۱۲ ساله خود از بازیگری بعد از فیلم یوسف(ع) اشاره کرد و راجع به فرج الله سلحشور گفت: سلحشور انسان نیکی بود و آن موقع که من با ایشان کار می‌کردم، حس امنیت بسیاری داشتم و دلایل زیادی برای نیک شمردن او دارم. او ادامه داد: متأسفانه زمانی که از او گفتم مورد انتقاد شدیدی از جانب برخی از همکارانم واقع شدم اما در هر حال این‌ها هم دلیل نمی‌شوند که من حرفم را تغییر دهم. ریاحی در پاسخ به درخواست رامبد جوان برای بازگشت مجدد به بازیگری با یک سریال یا فیلم سینمایی گفت: اتفاقاً بیشتر کارهای من تلویزیونی است و به سینما هم مدیونم. جناب خان هم امضایی از کتایون ریاحی گرفت و بعد با کلک آن را به عنوان امضا پای قرارداد فیلم سینمایی «سمبوسه‌های داغ» جا زد که قرار است کتایون ریاحی با آن به دنیای بازیگری بازگردد! ریاحی در قسمتی دیگر از خندوانه گفت: اگر رئیس جمهور بودم تحصیل و درمان را رایگان می‌کردم.