نمایندگان ایران در ششمین روز بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ به رقابت با حریفان خود پرداختند.

به گزارش خبرگزاری موج، در ششمین روز از بازی‌ های آسیایی ۲۰۱۸ برگزار شد و ورزشکاران ایران در رشته‌های تیراندازی، شنا، قایقرانی، وزنه برداری، بدمینتون، بوکس، جوجیتسو، پنچاک‌سیلات، تیروکمان، بسکتبال سه نفره، سنگنوردی، هندبال، دوچرخه سواری، والیبال، والیبال ساحلی و کبدی رقابت کردند. ایران در پایان روز ششم دو مدال طلا در کبدی بانوان و مردان و دو مدال نقره در قایقرانی بانوان گرفت.

نتایج  نمایندگان ایران به شرح زیراست:

شنا:

مهدی انصاری  در مرحله مقدماتی ماده ۵۰ متر پروانه با زمان ۲۹.۳۵  در گروه هشت نفره هفتم شد ودر کل بازی ها در رده بیستم قرار گرفت.

قایقرانی:

فینال رویینگ چهار نفره مردان: ایران با ترکیب بهمن نصیری،‌ سیاوش سعیدی، مجتبی شجاعی و مسعود محمدی پنجم شد.

فینال رویینگ تک‌نفره سبک وزن بانوان: نازنین به مقام دوم این رویداد رسید و مدال نقره را کسب کرد.

فینال رویینگ دو نفره مردان: ایران با ترکیب رضا قهرمانی و امیرحسین محمودپور به مقام پنجم رسید.

فینال رویینگ دونفره بانوان: ایران با ترکیب نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا به مدال نقره بازی‌های آسیایی رسید.

فینال رویینگ تک‌نفره سبک مردان: محسن شادی که مدعی کسب قهرمانی بود، دستش از مدال کوتاه ماند و پنجم شد.

تیراندازی:

تپانچه بادی ۱۰ متر: گلنوش سبقت اللهی در مرحله فینال چهارم شد و به مدال نرسید.

جوجیتسو:

وزن منهای ۵۶ کیلوگرم: مهران ستار به مصاف نماینده ای از تایلند رفت و در پایان با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد.

وزن منهای ۶۹ کیلوگرم: امیرحسین خادمیان در مبارزه نخست برابر حریفی از قرقیزستان شکست خورد.

وزن منهای ۴۹ کیلوگرم:  ناهید پیرهادی در مرحله شانس مجدد مقابل امارات شکست خورد و حذف شد.

دوچرخه سواری:

ماده تایم تریل انفرادی بانوان: ماندانا دهقان ششم شد.

ماده تایم تریل انفرادی مردان: اروین گودرزی ششم شد.

تیروکمان:

تیم میکس ریکرو ایران با ترکیب زهرا نعمتی و صادق اشرفی پس از شکست لائوس،  برابر تیم ژاپن با نتیجه ۶ بر صفر شکست خورد و حذف شد.

تیم میکس کامپوند ایران با ترکیب نیما محبوبی و فرشته قربانی در مرحله نیمه نهایی برابر چین تایپه شکست خورد و دوشنبه برای مدال برنز به مصاف سنگاپور می‌رود.

والیبال:

 سالنی:تیم ملی ایران در دومین دیدار توانست مغولستان را ۳برصفر شکست دهد.

ساحلی: تیم ملی "الف"  ایران با پیروزی برابر تایلند به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

تیم ملی "ب" با پیروزی برابر ژاپن به جمع هشت تیم برتر  راه یافت.

سنگنوردی:

مرحله مقدماتی بخش بولدرینگ ماده کمباین : خسرو هاشم زاده در رده یازدهم و الناز رکابی در رده سوم مشترک در کنار ورزشکاران ژاپن و چین تایپه قرار گرفت.

بدمینتون:

مهران شهبازی در نخستین بازی خود برابر نفر ۱۲ جهان از اندونزی ۲برصفرباخت و حذف شد.

کبدی:

تیم ملی بانوان در فینال توانست هند را شکست دهد و قهرمان شود.

تیم ملی مردان در فینال توانست کره جنوبی را شکست دهد و مدال طلا بگیرد.

وزنه برداری:

دسته ۸۵کیلوگرم: علی مکوندی در یک ضرب سه مرتبه وزنه ۱۵۳ کیلوگرم را انداخت و از بازی ها حذف شد.

پنچاک سیلات:

زهرا فروعی نسب، محمد رحیمی، اکبر کیانیان و محسن رنجیدوست با شکست برابر حریافت خود از بازی ها حذف شدند.

بوکس:

وزن ۶۹- کیلوگرم: سجاد کاظم زاده در مرحله یک شانزدهم  فیلیپین را شکست داد و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.

هندبال:

تیم ملی ایران ایران در آخرین رقابت مرحله اصلی مقابل کره شکست خورد و به نیمه نهایی نرسید.