نمایندگان ایران در چهارمین روز بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ به رقابت با حریفان خود پرداختند.

به گزارش خبرگزاری موج، در چهارمین روز بازی های آسیایی ۲۰۱۸، نمایندگان ایران در رشته های تیراندازی، شنا، تکواندو، کشتی فرنگی، قایقرانی، ژیمناستیک، تیروکمان، بسکتبال، هندبال، وزنه برداری، دوچرخه سواری، والیبال، والیبال ساحلی، ووشو، شمشیربازی و کبدی رقابت دارند.

 

مه لقا جام بزرگ توانست در تیراندازی مدال برنز بگیرد.میر هاشم حسینی در تکواندو ، محمد علی گرایی و حسین نوری در کشتی فرنگی مدال طلا گرفتند و علی اکبر حیدری و بهنام مهدی زاده نیز به عنوانی بهتر از پنجمی نرسیدند.

نتایج نمایندگان ایران به شرح زیر است:

شنا:

ماده ۱۰۰ متر پروانه:مهدی انصاری و علیرضا یاوری به ترتیب به رتبه های هفدهم و بیست و سوم شدند.

ماده ۴ در ۱۰۰ متر آزاد تیمی: تیم ملی ایران با ترکیب انصاری، قره حسنلو، غلامپور و یاوری دهم شد.

تیراندازی:

در ماده تفنگ سه وضعیت:مه لقا جام بزرگ در رده سوم ایستاد و صاحب مدال برنز شد.

الهه احمدی پرچمدار کاروان ایران  در رده هفتم ایستاد و به مدال دست نیافت.

ماده تپانچه ۲۵ متر بخش دقت و سرعت:  گلنوش سبقت‌اللهی با امتیاز ۵۷۲ در رده ۲۲ و هانیه رستمیان با امتیاز ۵۶۱ در رده ۲۷ ایستادند و به فینال نرسیدند.

قایقرانی:

شانس مجدد روئینگ سبک وزن تک نفره مردان: محسن شادی دوم شد و به فینال این ماده صعود کرد.

شانس مجدد رویینگ دو نفره سبک وزن مردان:  تیم ایران با ترکیب رضا قهرمانی و امیر حسین محمود پور دوم شد و به فینال این ماده راه یافت.

 اسلالوم: امروز محمدمهدی کنارنگ در بخش کانو به فینال بازی های آسیایی رسید اما در نهایت هشتم شد.

شمشیربازی:

تیمی اپه مردان: ایران با ترکیب محمد رضایی، محمد اسماعیلی و امیر رضا کنعانی در اولین دیدارش قرقیزستان را شکست داد  اما در یک چهارم نهایی برابر کره جنوبی باخت و حذف شد.

تیمی سابر بانوان: ایران با ترکیب کیانا باقرزاده، نجمه سازنچیان، پریماه برزگر و فائزه رفیعی در نخستین دیدارش  برابر تیم قدرتمند کره جنوبی شکست خورد تا ضمن باز ماندن از صعود به نیمه نهایی دستش از کسب مدال کوتاه بماند.

تکواندو:

 وزن ۶۳- کیلوگرم مردان: میرهاشم حسینی با شکست حریفانی از فیلیپین ، ازبکستان ، کره جنوبی و چین مدال طلا گرفت.

 وزن ۸۰- کیلوگرم مردان: مهدی خدابخشی در مرحله یک‌هشتم با شکست مقابل حریف کره‌ای از دور رقابت‌های بازی‌های آسیایی کنار رفت.

تیروکمان:

کامپوندتیمی زنان: تیم ملی با ترکیب فرشته قربانی، مینو عابدی، پریسا براتچی و راحله فارسی در مرحله مقدماتی چهارم شد.

کامپوند انفرادی زنان: فرشته قربانی با ۶۸۷ امتیاز در جایگاه چهاردهم، مینو عبادی با ۶۸۲ امتیاز بیست و دوم،پریسا براتچی با ۶۸۲ امتیاز  بیست و سوم شد و راحله فارسی با ۶۸۰ امتیاز  بیست و هفتم جدول مقدماتی شدند.

 کامپوند تیمی  مردان: تیم ملی با ترکیب اسماعیل عبادی، مجید قیدی، امیرکاظم‌پور و نیما محبوبی در مرحله مقدماتی چهارم شد.

کامپوند انفرادی مردان:اسماعیل عبادی با   ۶۸۹امتیاز در جایگاه بیستم ، مجید قیدی با ۶۸۵ امتیاز  بیست و هفتم ، امیر کاظم پور با ۶۸۹  امتیاز  در جایگاه بیست‌و یکم و نیما محبوبی با ۶۹۷ امتیاز  نهم  جدول مقدماتی شد.

کامپوند میکس: تیم ملی ایران با ترکیب فرشته قربانی و نیما محبوبی به میدان رفت و با ۱۳۸۴ امتیاز در جدول رده‌بندی مرحله مقدماتی هفتم شد.

دوچرخه سواری:

جاده بانوان: ماندانا دهقان در ماده استقامت جاده در رده هفتم بازی های آسیایی قرار گرفت.

کشتی فرنگی:

وزن ۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی نمایندگان چین ، هند ، ژاپن و قرقیزستان  را شکست داد و مدال طلا گرفت.

 وزن ۸۷ کیلوگرم: حسین نوری نمایندگان ترکمنستان، یمن و ازبکستان را شکست داد و قهرمان شد.

وزن ۹۷ کیلوگرم: علی اکبر حیدری پس از شکست کشتی گیر اندونزی، در نیمه نهایی مقابل کره جنوبی شکست خورد و به دیدار رده بندی راه یافت. در دیدار رده بندی مقابل نماینده قزاقستان باخت وبه مدال برنز نرسید.

وزن ۱۳۰ کیلوگرم: بهنام مهدی زاده نفراتی از قرقیزستان و چین را شکست داد اما در نیمه نهایی مقابل نماینده ازبکستان با نمایشی ضعیف ۲ بر ۲ بازنده شد و به مسابقه رده بندی رفت و در دیدار رده‌بندی نیز مقابل حریفی از کره‌جنوبی شکست خورد و به عنوان پنجمی رسید.

وزنه برداری:

دسته ۶۹ کیلوگرم: مجید عسگری در یک ضرب گروه B نتوانتی رکوردی را ثبت کند و اوت شد.

کبدی:

تیم ملی مردان ایران در چهارمین بازی مرحله گروهی مقابل نپال قرار گرفت که با نتیجه ۷۵ بر ۲۱ به برتری رسیدودر آخرین دیدار از مرحله گروهی به مصاف اندونزی رفت که با نتیجه ۶۵ بر ۲۴ به برتری رسید.

والیبال ساحلی:

تیم‌های ملی الف و ب والیبال ساحلی ایران با پیروزی برابر ژاپن و قطر به مرحله یک هشتم نهایی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی راه یافتند.

ژیمناستیک:

تیم ملی  ایران در فینال تیمی ژیمناستیک هنری در رده هشتم ایستاد.

والیبال سالنی:

تیم ملی ایران در نخستین دیدارش از گروه B موفق شد در دیداری آسان برابر پاکستان با نتیجه سه بر صفر به برتری دست یابد.

هندبال:

تیم ملی ایران در دومین بازی مرحله اصلی هنگ کنگ با نتیجه ۴۶ بر۲۰ شکست داد.

ووشو:

وزن ۵۲- کیلوگرم بانوان: الهه منصوریان  با شکست ۲ بر ۱ "والی دیوینه" از فیلیپین به فینال بازی‌های آسیایی راه یافت.

وزن ۶۰ کیلوگرم بانوان: شهربانو منصوریان در ۴۴ ثانیه "بولوآنگ سوچوسا" از تایلند را شکست داد و راهی فینال این وزن شد.

وزن ۶۰- کیلوگرم مردان: عرفان آهنگریان با حساب ۲ بر صفر   "سوریا پارتاپ" از هند  را شکست داد و راهی فینال شد.