طبق اعلام مدیر شرکت راه آهن روسیه قرار است بیش از دو میلیون ششصد هزار نفر از تماشگارن مسابقات جام جهانی با قطار جا به جا شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، اولگ بلوزیوروف، مدیر شرکت راه‌آهن روسیه در آستانه روزهای اندک باقی‌مانده تا جام جهانی 2018 فوتبال در 11 شهر این کشور گفت: ما مراحل آماده‌سازی حمل‌ونقل هواداران فوتبال و میهمانان رقابت‌ها را پشت‌سر گذاشتیم و آماده خدمات‌رسانی مطلوب به آنها هستیم.

وی افزود: راه‌آهن مسافری روسیه در طول جام جهانی 2018 بیش از 2 میلیون و ششصد هزار نفر را جابجا خواهد کرد. برای رسیدن به این هدف 15 هزار حرکت‌ قطاری را برنامه‌ریزی کردیم. برای نخستین‌بار در این رقابت‌ها راه‌آهن روسیه امکان حمل‌ونقل رایگان را میان شهرهای برگزاری بازی‌ها پیشنهاد کرد. ما بهترین کیفیت در خدمات خود به هواداران فوتبال و میهمانان جام جهانی 2018 روسیه ارائه می‌کنیم.

خبر دیگر از روسیه و جام جهانی 2018 فوتبال رساندن بیش از 300 هزار پاسپورت هواداری (FAN ID) توسط پست این کشور به هواداران فوتبال در روسیه و سراسر جهان است.

جام جهانی روسیه

در حدود 100 هزار پاسپورت هواداری در اختیار هواداران روسی برای حضور در ورزشگاه‌های جام جهانی 2018 فوتبال قرار گرفت. 200 هزار پاسپورت هواداری دیگر نیز به سایر کشورهای جهان توسط پست روسیه ارسال شد. داشتن پاسپورت هواداری یکی از الزام‌های ورود به ورزشگاه‌های جام جهانی 2018 روسیه است که تهیه آن هزینه‌ای ندارد.