دروازه‌بان یوونتوس با رکوردهایی فوق‌العاده‌ به دوران فوتبال خود در یوونتوس پایان داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از گاتزتادلواسپورت، یوونتوس در ورزشگاه خانگی خود از هلاس ورونا پذیرایی کرد و موفق شد با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی برسد تا با ۹۵ امتیاز فصل را به پایان برساند. این دیدار آخرین بازی بوفون با پیراهن یوونتوس بود و در دقیقه ۶۳ از بازی تعویض شد تا در میان تشویق و اندوه هواداران یووه برای همیشه از این تیم خداحافظی کند.

جان لوئیجی بوفون دروازه‌بان یوونتوس در حالی از این تیم کنار رفت که رکوردهای فوق العاده‌ای از خود به جای گذاشت که در زیر به مرور آنها می‌پردازیم:

۶۴۰: تعداد بازی‌هایی است که یوفون در سری A انجام داد. تنها پائولو مالدینی با ۶۴۷ بازی بیش از بوفون در لیگ ایتالیا بازی کرده است.

۲۸۴: تعداد کلین‌شیت‌های این دروازه‌بان در فوتبال ایتالیا. او در اولین دیدار خود در ۱۷ سالگی برای پارما توانست دروازه خود را بسته نگه دارد.

۹: با ۹ قهرمانی در لیگ ایتالیا رکورددار است و هیچ بازیکنی بیش از او قهرمانی در سری A را تجربه نکرده است.

۱۱۷: رکورددار بازی در لیگ قهرمانان اروپا در بین بازیکنان ایتالیایی است. تنها ایکر کاسیاس در بین دروازه‌بانها توانسته بیش از او در این رقابت‌ها به میدان برود. بوفون در این فصل یکی از چهار بازیکنی شد که مرز ۱۰ هزار دقیقه بازی در لیگ قهرمانان را پشت سر گذاشت.

۳۸: او برابر لاتزیو، میلان و اودینزه بیش از بقیه تیم‌های ایتالیایی روبرو شده و ۳۸ بار برابر این تیم‌ها به میدان رفته است.

۲۰: او با ۲۰ بار بسته نگه داشتن دروازه خود برابر اودینزه توانست رکورد بزند تا برابر این تیم بیش از تیم‌های دیگر کلین‌شیت کند.

۲۴۷: هیچ بازیکنی به اندازه جورجیو کیه‌لینی در کنار بوفون در یوونتوس بازی نکرده است. این مدافع ۲۴۷ بار در کنار بوفون برای یوونتوس توپ زد.