سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تیم نسف از بازی رفت مقابل ما خیلی متفاوت‌تر و بهتر شده و به دنبال این است که بازی را با برد پشت سر بگذارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار برگشت برابر تیم نسف قارشی ازبکستان در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: قبل از هر چیز سلام و تشکر دارم از میزبانی خوبی که باشگاه نسف قارشی از ما داشت و یقینا ما فردا بازی خیلی مهمی را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در پیش داریم و می‌دانیم که مسابقه متفاوتی را خواهیم داشت و باید طوری پیش برویم که در تهران مقابل السد بدون استرس بازی کنیم.

وی افزود: تیم نسف از بازی رفت مقابل ما خیلی متفاوت‌تر و بهتر شده، بخاطر اینکه اولین بازی این تیم در لیگ قهرمانان آسیا بود و دیدیم که در شهر خودشان دیگر بازی‌ها را با برد پشت سر گذاشتند. نسف به دنبال برد است و اگر برنده این بازی شود خیلی خوشبین خواهد بود که صعود کند و با انگیزه خوبی مقابل ما بازی خواهد کرد. الان شرایط به گونه‌ای پیش رفته که هر سه تیم انگیزه خوبی برای صعود دارند و فکر می‌کنم فقط در گروه ما این اتفاق افتاده است. در این گروه دو تیم 9 امتیازی و نسف 6 امتیازی است و الوصل شانسی برای صعود نخواهد داشت که نسف دنبال این است که بازی را با برد پشت سر بگذارد. این بازی بسیار مهم است و اصلا قابل پیش بینی نیست. چون برای هر دو تیم خیلی مهم است و هر دو تیم می‌خواهند با برد از زمین خارج شوند و ما ضمن احترام به تیم نسف، تلاش می‌کنیم برنده این بازی باشیم.

ایوانکوویچ در خصوص شرایط و وضعیت تیم پرسپولیس نیز گفت: همه بازیکنان آماده هستند به جز شجاع خلیل‌زاده که مدافع ما است و فردا محروم این دیدار خواهد بود اما دیگر بازیکنان بی‌صبرانه منتظر این بازی و حضور در ترکیب تیم هستند.

برانکو در ادامه افزود: قبل از اینکه به این نشست بیایم، بازدیدی از ورزشگاه محل مسابقه داشتم و همه چیز را خوب و آماده برگزاری یک بازی جذاب دیدم. امیدوارم همه بیننده یک بازی خوب باشند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پرسپولیس قهرمان لیگ ایران شده است اما در 2 بازی اخیر طعم دو شکست را چشیده، آیا این تاکتیک تیمی، برای ناشناخته ماندن برای بازی با نسف بوده یا جز بازی خودتان بوده است، عنوان کرد: ما محاسبه نمی‌کنیم و بحث گول زدن حریف را هم نداریم. در بازی اول که دربی بود و شرایط خاص خودش را داشت و بازی را واگذار کردیم علیرغم اینکه در نیمه دوم نباید این اتفاق می‌افتاد اما در بازی با سایپا دچار مسائل داوری شدیم و برای ما مشکل‌ساز شد که نتوانستیم بازی را آنطور که می‌خواستیم به پایان برسانیم. ضمن اینکه بازیکنان ما در تیم ملی حضور فعالی دارند و همین باعث شد که بازیکنان، تمام و کمال در اختیار ما نباشند.

ایوانکوویچ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه، سال گذشته در لیگ قهرمانان آسیا تا مرحله نیمه نهایی پیش رفتید، امسال تیم‌تان را چگونه می‌بینید تصریح کرد: ما پارسال تا این مرحله، 5 امتیاز داشتیم و امسال 9 امتیاز داریم که این تفاوت آن است و بدون استرس کارمان را ادامه می‌دهیم اما مشکل عمده ما این است که در این گروه رقابت خیلی حساس شده که تیمی صعود کند که حداقل 12 امتیاز داشته باشد و این به حساسیت این بازی‌ها افزوده است. تیم نسف هم نسبت به دور رفت خیلی فرق کرده و به همین دلیل است که می‌گویم بازی فردا خیلی سرنوشت ساز خواهد بود.

برانکو در خصوص سوالی در مورد اینکه کدام بازیکنان نسف خطرساز و تاثیر گذار در بازی فردا خواهند بود، خاطرنشان کرد: تیم نسف بازیکنان با کیفیتی دارد و همه آنها خوب کار می‌کنند و اصلا نمی‌توانم بگویم کدامیک از آنها بهتر از بقیه هستند. می‌دانم که چند بازیکن ملی هم دارند و این تیم با قدرت کامل در زمین حاضر می‌شود.

سرمربی قرمزپوشان ایران درباره 12 امتیازی شدن در این گروه و اینکه آیا می‌شود نام این گروه را گروه مرگ گذاشت گفت: این گروه شاید سخت‌ترین گروه این مسابقات باشد و سه تیم این گروه برای صعود انگیزه مضاعفی دارند.

برانکو در مورد مهدی طارمی و سروش رفیعی نیز گفت: این دو بازیکن تاثیرگذار از ما جدا شدند اما ما اسکلت اصلی تیم را حفظ کردیم و توانسته‌ایم بازی‌های خودمان را به خوبی و با کیفیت پیش ببریم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه در شرایطی که یک مربی اروپایی است چطور توانسته است در ایران موفق شود، گفت: من مربی هستم و باید در هر شرایطی بتوانم کارم را پیش ببرم. من در ایران، کرواسی، چین، عربستان و کشور خودم کار کردم و دوباره برگشتم ایران و دائم در تغییر هستم و ما باید بتوانیم خودمان را زود هماهنگ کنیم و سعی کنیم در کارمان پیشرفت داشته باشیم. این شرایط با آداب و رسوم و فرهنگ و نوع فوتبال هر کشوری متفاوت است که ما باید هر چه سریعتر بتوانیم شرایط را برای کار کردن خودمان مهیا کنیم.

برانکو در پایان گفت: امیدوارم فردا دو تیم بازی قابل قبولی را به نمایش بگذارند تا ببیننده‌های این مسابقه از دیدن آن لذت ببرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج