مراسم قرعه کشی بلیت های جام جهانی بین نفراتی که برای خرید اقدام کرده اند فردا برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مراسم قرعه کشی بلیت جام جهانی بین خریداران با حضور مهدی تاج، محمدرضا ساکت و سایر مسئولان فدراسیون فوتبال فردا (دوشنبه) از ساعت 14 در محل روابط عمومی این فدراسیون برگزار می شود.

تاکنون 15 هزار ایرانی در داخل و خارج از کشور  برای خرید 3 بازی مرحله مقدماتی ایران در جام جهانی ثبت نام کرده اند که قرار است بین این نفرات قرعه کشی برگزار شود و با توجه به این که متقاضیان خرید بلیت بازی های ایران تمام هزینه ها را پرداخت کرده اند و در صورتی که نام آن ها از قرعه‌کشی بیرون نیاید تا 10 روز پس از قرعه‌کشی پولشان از سوی فدراسیون فوتبال بازگردانده می شود اما افرادی که قصد انصراف از حضور در جام جهانی را دارند باید این کار را تا پیش از ثبت نامشان در سامانه فیفا انجام دهند چراکه اگر نام آن ها در قرعه کشی بیرون بیاید و مراحل ثبت نام در سامانه بلیت فروشی فیفا انجام شود دیگر امکان عودت هزینه ها به متقاضیان وجود ندارد.

با توجه به اینکه ایرانی های ساکن کشورمان به دلیل در اختیار نداشتن کارت های اعتباری بین المللی با محدودیت خرید بلیت مواجه بودند فدراسیون فوتبال در مذاکره با فیفا موفق شد فروش 5615 بلیت از سهمیه 8درصد بلیت بازی های ایران که طبق قوانین فیفا در اختیار فدراسیون ها قرار می گرفت را برعهده بگیرد.

جام جهانی

5215 بلیت از سهمیه 5615 بلیتی که فیفا در اختیار فدراسیون فوتبال ایران قرار داده به فروش رسیده است که در این میان ایرانیان مقیم کشورمان برای خرید 2 هزار و 600 بلیت دیدار ایران و اسپانیا، هزار و 500 بلیت بازی ایران و پرتغال و هزار و 115 بلیت  بازی ایران و مراکشثبت‌نام کرده‌اند. هواداران ایرانی در سراسر دنیا می توانند برای خرید 400 بلیت باقی مانده  از طریق سامانه بلیت فروشی فیفا اقدام کنند.

البته برای تکمیل فروش 8 درصد از بلیت های متعلق به فدراسیون فوتبال ایران، 2400 نفر از هموطنانمان می توانند از طریق سایت فیفا اقدام کنند. 400 بلیت باقی مانده که قرار بود از طریق سامانه بلیت فروشی فدراسیون فوتبال به فروش برسد هم به فیفا تحویل داده می شود و هواداران می توانند با مراجه به سایت فیفا این بلیت ها را تهیه کنند. از سهمیه ایران برای دیدار با مراکش حدود 300 بلیت از جایگاه C  و از دیدار با پرتغال هم حدود 100 بلیت باقی مانده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج